banner28

Akyazılı Gaziler Unutulmuyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün düzenlediği Akyazı Şehit ve Gazi yakınları tanışma programı Akyazı öğretmen evinde düzenlendi.

Akyazılı Gaziler Unutulmuyor
banner3

Toplantıya Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Bal, SOYAD Vakfı Müdürü Sabri Damar ve Akyazı’nın değerli Gazileri katıldı.

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il Müdür yardımcısı Yasemin Turan düzenledikleri toplantıda “Amacımız şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya gelerek onlara bakanlığımızın çalışmaları hakkında bilgi vermek, onları dinlemek varsa bir talepleri aracılık yaparak üst makamlara iletmek ve çözüm yolları aramaktır. Bu gün bunu gerçekleştirdik. Notlarımızı aldık ve ilgili mercilere ileterek çözmeye çalışacağız” dedi.

Akyazılı Gazilere son derece önem veren Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan gazileri tek tek dinledi. Gazilerin anlattıkları ile ilgili birçok not alan Başkan Akcan Gazilerin istek ve taleplerinin çözüme kavuşturulması ile ilgili olarak İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan ile birlikte kendisinin de üst mevkilere bu talep ve konuların iletileceği hakkında söz verdi.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan "Gazilerimiz bizler için her zaman önemlidir. Onlar bu vatanın unutulmaması gereken kahramanlarıdır. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki geçmişine sahip çıkmayan milletler ileriyi göremez, yürüyemez ve gelişemez. Bizler de her zaman gazilerimizin yanındayız, onlar için her türlü fedakârlığa varız. Bu amaçla gazilerimize Akyazı Kenan Sofuoğlu aile parkımızda  açtığımız ve gazilerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri sosyal bir alan olan Sakarya Muharip Gaziler Derneğinde zaten onlarla yakından ilgileniyor, sık sık ziyaretlerde bulunuyoruz. Onların her türlü sıkıntılarında her zaman yanlarında olacağız.”dedi

 Toplantıya katılan misafirlere ve gazilere yapılan çeşitli ikramlar sonrasında gazilere menekşe hediye edilerek günün anısına toplu olarak  hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER