Akyazı'da Esnafa Denetim

Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından özellikle Bimer ve Beyaz Masa hattı’da yoğun şikâyet alan kaldırımlarda çıkma şeklinde ürün sergilenmesi ile ilgili standartlık getiriliyor.

Akyazı'da Esnafa Denetim
banner3

  Akyazı Esnafını tek tek dolaşan Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri dışarıya doğru 70 cm’e kadar müsaade edilen standart çıkma mesafesini aşan esnaflara uyarılara başladı. Resmen yürürlüğe giren uygulama sonrası özellikle 12 Mayıs 2014 pazartesi gününden sonra 70 cm kuralına uymayan esnaflara aştıkları metrekare üzerinden her gün günlük olarak cezai işlem uygulayacak.
Esnafın vitrin çıktıları ile ilgili düzenlemeye başlaması ile uygulamayı gören vatandaşlar Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekiplerine teşekkür ettiler.
  Akyazı Esnafı tarafından da uygulamaya sıcak bakılırken toplu olarak uygulamanın hayata geçirilmesi takdirde esnafta gerekli standartlara uyacağını belirtti.
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Halkımız tarafından da rahatsızlıkla karşılanan esnaflarımızın gerekli vitrin sergileme standartlarına uymaması ve kaldırımlara aşırı çıkma yapması üzerine Bimer ve Belediyemiz Beyaz masasına yoğun olarak şikâyetler almaktayız. Bu konu üzerinde bizde derhal harekete geçerek Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimize gerekli talimatı verdik. Bu konuda hiç kimseye kesinlikle taviz vermeden uygulamamızı sürekli olarak denetleyeceğiz. Zaten esnafımızda anlayışlı, herkes gerekli düzenlemeyi kendi vitrinlerinde yapacaklarını söylediler.  Ola ki 70 cm kuralına uymayan esnafımız olursa da o zaman kanunlar çerçevesinde hukuki olarak vitrin çıkmalarının metrekaresi üzerinden o esnafımıza günlük olarak cezai işlem uygulayacağız “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER