Akyazı Zabıtası Denetimlere Devam Ediyor

Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce , Pazaryeri denetimi, Tartı kontrolü, Trafik düzenlemesi, dilenci operasyonları ve seyyar satıcılara karşı denetimi aralıksız olarak sürüyor.

Akyazı Zabıtası Denetimlere Devam Ediyor
banner3

İlçe genelinde kontrol ve denetimleri sıkı tutan ve büyük değişiklikler yapılarak çalışmaları hızlanan Akyazı Belediyesi Zabıta Ekipleri Akyazı Kapalı Pazaryerindeki Pazar esnafının vitrinleri ve tezgahlarını sık sık kontrol altında tutarak, satılan ürünleri vitrin ve tezgah standardında olmasına dikkat ediyor. Bozuk ve çürük ürünlerinin satışını engellemek amacıyla vitrin dizilişinde ürünlerin üst üste konularak ezilmemesi için Pazar esnafını sürekli olarak uyarıyor.

Pazar çıkışına yerleştirilen tartı ile olası tartı hilelerinin de önüne geçeyi hedefleyen Akyazı Belediyesi Zabıtası vatandaşların Pazar çıkışında elinde bulunan poşetleri tartarak vatandaşların aldıkları ürünün doğru kiloda olduğunu da kontrol ediyor.
Akyazı genelinde ve Akyazı Kapalı pazaryeri civarında oluşan hatalı parklarında önüne geçmeyi başaran Akyazı Belediyesi Zabıta Ekipleri kapalı pazaryeri etrafında akıcı hale gelen trafik ve nizami parklar sayesinde rahat bir nefes alırken vatandaşlar Zabıta ekiplerine de teşekkür ediyor.
Çarşamba ve Cuma günleri ilçede sivil zabıta ile dilenci operasyonlarına bir yandan devam ederken yakalanan dilencilere derhal cezai işlem başlatıyor.
Sivil Zabıta ekipleri ile sadece dilencilere değil aynı zamanda seyyar satıcılara karşı da yakalama operasyonları yapılarak tıpkı dilencilere olduğu gibi seyyar satıcılık yapanlara karşı da cezai işlem uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER