banner28

Akyazı Yeni Camii Ve Park Projesi'nin Temeli Atıldı

Akyazı Belediyesi tarafından kısa bir süre önce kıble istikametinin yanlış olmasından dolayı yeniden yapılmak üzere yıkılan Akyazı yeni cami inşaatı için bugün temel atma töreni yapıldı.

Akyazı Yeni Camii Ve Park Projesi'nin Temeli Atıldı
banner3

Temel atma törenine Akyazı Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Vekili Mehmet Çakmak, Belediye Başkan yardımcısı Ünal Gündüz, Yeni Cami Dernek başkanı Şeref Kopya, Akyazı müftüsü Mehmet Şenokur, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Akyazı Belediyesi tarafından kısa bir süre yıkımı tamamlanarak çevre temizliği ve düzenlemesi yapılarak  içerisinde büyük ilerleme kaydedilen yeni camii inşaatını başlatacak temel atma töreni katılımcıların hep birlikte yaptığı dualar eşliğinde başlatıldı.

Akyazı Belediyesinin planlanan projeleri içerisinde ilk sıralarda yer alan Akyazı Yeni camii ve park projesini baştan sona kadar yapımını üstlenen, Sakarya Eski Milletvekili, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Cevat Ayhan’ın kayın pederi hayırsever işadamı Ahmet Nejdet NALBANTOĞLU’da temel atma töreninde hazır bulundu.

Akyazı Belediyesi eski camii’nin yıkılması ve yerine yeni camii’nin tekrardan yapılması, Camii inşaatında camii derneğine ve hayırsever Ahmet Nejdet Nalbantoğlu’na destek verilmesi amacıyla çalışmalarını hızlandıran Akyazı Belediyesi, kısa bir süre önce yıkımını tamamladığı yeni camiinin iç avlusunda da ve kenarlarında çevre düzenlemesi moloz temizliği yaparak çevre yeşillendirilmesi ve iç kısımlarına yapılacak oturma alanları, oyun parkı ve çocuk oyun grupların hazırlanması gibi işlemler için plan ve proje hazırlıklarına başladı.

Akyazı İlçe Müftüsü Mehmet Şenokur tarafından yaptırılan dua sonrası, temel atma töreni gerçekleştirildi. Kubbeli Yeni camii inşaatının Akyazı Belediyesinin de destekleri ile kısa bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağı Akyazı Belediyesi yetkilileri tarafından bildirildi.

Tören öncesi kısa bir konuşma yapan Akyazı Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Vekili Mehmet Çakmak, “Temelini attığımız bu güzel yeni camiimizi Akyazı’mıza kazandıracak olan Hayırsever işadamı Ahmet Necdet Nalbantoğlu’na sonsuz şükranlarımızı iletiyorum. Şu an hasta olan Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Cevat Ayhan ağabeyimize de Mevla’dan acil şifalar diliyorum. Belediye Başkanımız Hasan Akcan yurt dışında olduğundan programa katılamadı, ancak selamlarını iletti. Bizde bu güzel mabet için elimizden geleni bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER