AKYAZI'NIN İÇMESUYUNA 10 MİLYONLUK YATIRIM

Akyazı’da içmesuyu hattı inşa çalışmalarının başladığının müjdesini veren Başkan Toçoğlu, “Proje kapsamında Akyazı’ya 10 milyonluk yatırımla 79 kilometrelik içmesuyu hattı ve 500 metreküplük içmesuyu deposu inşa ediyoruz. İnşallah Akyazı’nın da içmesuyunu garanti altına almış olacağız. Hayırlı olsun” dedi.

AKYAZI'NIN İÇMESUYUNA 10 MİLYONLUK YATIRIM
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Kuzuluk Mahallesi’nde içmesuyu hattı inşa çalışmalarının başladığının müjdesini verdi. Başkan Toçoğlu, “Tüm ilçelerimiz için hazırladığımız altyapı ve içmesuyu projelerini bir bir hayata geçiriyoruz. Projelerimiz kapsamında Akyazılı hemşerilerimizin de uzun yıllar içmesuyu konusunda sorun yaşamamaları için yeni projeler geliştiriyoruz” diye konuştu.   

 

Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor

Akyazı’da altyapı yatırımlarının devam ettiğini belirten Başkan Toçoğlu, “Akyazı’ya bağlı Kuzuluk Mahallemizde 53 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ediyoruz. Proje tamamlanmak üzere. Şimdi de bölgenin içmesuyunu garanti altına alacağımız yeni projemizde çalışmaları başlattık. Ekiplerimiz çeşitli bölgelerde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Projemizin tamamlanması ile Akyazı Kuzuluk Mahallesi’nde içmesuyu konusunda bir sorun yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

 

Ballıkaya İle Entegre Olacak

Proje ile ilgili bilgiler veren Toçoğlu, “Proje kapsamında Akyazı’ya 10 milyonluk yatırımla 79 kilometrelik içmesuyu hattı ve 500 metreküplük içmesuyu deposu inşa edeceğiz. Projemiz Akyazı’nın gelecek nüfus projeksiyonuna göre hazırlandı. Bölgede inşa ettiğimiz içmesuyu hattımız yapımı devam eden Ballıkaya Barajı ile entegre olacak. Yaklaşık 10 Milyonluk yatırımla Akyazı’nın içmesuyunu garanti altına almış olacağız. Akyazılı hemşerilerimizin çeşmelerinden uzun yıllar daha kaliteli ve temiz su akacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER