AKYAZI NİLÜFER HATUN MTAL'DE YANGIN TATBİKATI

17 Ekim 2019 Perşembe günü Afete Hazırlık Kulübü organizesinde Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği (SABAH) Ekibi tarafından Nilüfer Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve personeline yönelik olarak afetlere hazırlık ve ilk yardım eğitimi verildi.

AKYAZI NİLÜFER HATUN MTAL'DE YANGIN TATBİKATI
banner3

 Öncelikle sirenler çalınarak herhangi bir afet esnasında uygulanmak üzere binadan tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Yapılan bina tahliye tatbikatında öğrencilerin binadan tahliye süresi gözlemlenerek 1 dakikanın altına indiği anlaşıldı. Sonrasında ise öğrencilere okul bahçesinde uygulamalı olarak yangın söndürme eğitimi verildi. 

Aynı eğitim Nilüfer Hatun MTAL Uygulama Anaokulunda eğitim gören Minik (Anasınıfı) Öğrencilerine de uygulamalı olarak anlatılarak afet bilincinin temelden kavranılması için de çalışma yapılmış oldu.

Okul Müdürü Enver EKİCİ, Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği (SABAH) Ekibine katkıları için teşekkür etti.  Ayrıca 'son zamanlarda  yaşamış olduğumuz depremler sonrası bu tip hazırlıkların daha da önem kazandığını belirterek bu tip eğitimlerin periyodik olarak yapılıp kurumlarının hazır hale getirileceğini' ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER