banner28

Akyazı'dan Mültecilere Yardım

Sakarya İHH Akyazı temsilciliği 30 mülteci aileye gıda dağıtımında bulundu.

Akyazı'dan Mültecilere Yardım
banner3

Sakarya İHH Akyazı temsilciliği insani yardım kampanyaları kapsamında Akyazı’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ve zor koşullar altında yaşama mücadelesi veren  Iraklı ve Suriyeli 30 aileye gıda yardımı yaptı.

Akyazı temsilciliği tarafından yapılan açıklamada ; Kış geldi! Savaş, doğal afet veya imkânsızlıklar nedeniyle milyonlarca insan kış mevsimini zor şartlar altında geçiriyor. Sığınacak sıcak bir yuvadan mahrum mülteciler için şartlar daha da zorlaşırken soğuktan dolayı ölümler meydana geliyor. Geçen kış Suriye'de onlarca bebek donarak hayatını kaybetti.

Ülke, millet, din, dil ayrımı yapmadan kış dolayısıyla zor durumda kalan insanların hayatlarını koruyabilmek için sizleri acil yardım kış kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. Yağmur ve çamurdan korunmaları için bot; üşümemeleri için battaniye, atkı, bere, eldiven, mont; bebeklerin aç kalmaması için mama ve bisküvi yardımında bulunabilirsiniz.

 Yardım faaliyetlerimize destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız Sakarya İHH Akyazı Temsilciliğine (Altındere sokak) ya da irtibat bürosuna (Gazi Süleyman paşa Camii Karşısı Din Görevlileri Derneği) gelerek ya da 05322782515 numaralı telefonlardan ulaşabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER