banner28

Akyazı'da Teknik Çalışmalar Çok Kapsamlı Olarak Devam Ediyor

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü Teknik Ekipleri tarafından ilçe genelinde sürdürülen alt yapı ve üst yapı çalışmaları kapsamlı olarak devam ediyor.

Akyazı'da Teknik Çalışmalar Çok Kapsamlı Olarak Devam Ediyor
banner3

Akyazı’yı 3 farklı bölgeye ayırarak 3 farklı ekip ve ekip sorumlusu ile aralıksız hizmet götüren Akyazı Belediyesi hemen her yerde farklı ekiplerle sürdürülmekte olan teknik çalışmalar kapsamında Alt yapı çalışmaları, çevre düzenleme çalışmaları, yol açma ve dolgu malzemesi serim çalışmaları, olası sel ve heyelan riski taşıyan yerlerde gerekli önlemlerin alınması gibi çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

 

Adliye çevresi güzelleşiyor.

 

Akyazı Adliyesi çevresinde çalışmalarına başlayan Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Adliye önü arka ve yan bahçesinde çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yürütüyor. Kepçe ile adliye önünde toprağı havalandıran teknik ekipler, daha sonra burada çevre düzenleme çalışmaları kapsamında çiçeklendirme ve fidan dikme çalışmaları yaparak Adliye çevresini güzelleştirecekler.

 

Düzyazı Mahallesi Alt yapısına 2 km Kanal temizliği

 

İlçede girilmedik tek bir sokak dahi bırakmayan teknik ekipler, Düzyazı mahallesinde doğal etkenlerden dolayı tıkanarak su akışın engellendiği yerlerde gerekli temizlik çalışmalarını tamamladı. Düzyazı’da 2 km uzunluğunda kanal temizlemesi yapan ekipler olası sel ve su taşkını yaşanabilecek yerlerde önlem alma ve tespit çalışmaları yaptılar.

 

Hastane Mahallesi İmam hatip arkasına 250 metre uzunluğunda yeni parsel yol açıldı.

 

İlçe genelinde yapılan alt yapı çalışmaları ile birlikte yeni yolların açılması ve hizmete başlatılması konusunda da yoğun olarak mesai yapan Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Hastane mahallesinde bulunan imam hatip lisesi’nin arkasında 250 metre uzunluğunda yeni parsel yol açtılar. Açılan yeni parsel yolunun gerekli zemin düzenleme çalışmalarını yapan ekipler dolgu malzemesi serimi yaparak yolu en kısa süre içerisinde hizmete açacaklar.

 

Taşburun mahallesi Alt yapısı güçleniyor.

 

Alt yapı bakım onarım, kanal açma ve yeni kanalları eklenmesi gibi  bir çok alt yapı güçlendirme çalışmalarına Taşburun mahallesinde farklı bir ekiple devam eden Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalar kapsamında Taşburun mahallesinde 70 metre uzunluğunda 400’lük büz döşeme çalışmalarını tamamladı. Ekipler ayrıca her mahallede yaptığı sel ve heyelan riski taşıyan yerlerin tespit edilmesi ve önlem alınması çalışmalarına Taşburun mahallesinde de sürdürdü.

 

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Teknik Ekipleri çalışmalarını bir program dahilinde hızlı bir tempo ile sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER