banner28

Akyazı'da Dursun Ali Erzincanlı Rüzgarı Esti

Akyazı Belediyesi tarafından Mevlid Kandili olması vesilesi ile Kültürel ve Sosyal etkinlikler kapsamında düzenlenen Mevlid Kandili Özel programında sahne alan sevilen şiir yazarı ve ilahı sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı Akyazı Kapalı spor salonunda kendini izlemeye gelen Akyazılılara manevi atmosferin yoğun olduğu unutulmaz bir gece yaşattı.

Akyazı'da Dursun Ali Erzincanlı Rüzgarı Esti
banner3

Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tüm Akyazılılar için tertip edilen Mevlid Kandili Özel programında Akyazı’nın konuğu olan Dursun Ali Erzincanlıyı izlemek üzere gelen ve çoğu bayanlardan oluşan seyirciler Akyazı Kapalı spor salonunu tamamen doldurarak programa yoğun ilgi gösterdi.

 

Mevlid Kandili Özel programı, Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed S.A.V’i anlatan sinevizyon gösterisi ile başladı. sinevizyon gösterisinin hemen ardından salonu tıklım tıklım dolduran misafirlere kelamların en güzeli yüce Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.

 

Kuranı Kerim tilavetlerinin ardından gecenin önemini ve peygamber Efendimizi güzel sözlerle anlatan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “ Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed S.A.V’in doğduğu ve Dünya’ya teşrif ettiği geceye sevinmek ve o geceyi anmak adına Akyazı Belediyesi olarak tertip ettiğimiz program için hepimiz burada toplandık. Bu vesile ile şimdiden tüm halkımızın Mevlid Kandilini tebrik ediyor cenabı Allahtan yapacağımız dualarımızı ve ibadetlerimizi kabul etmesini niyaz ediyorum.”dedi

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın konuşmasının ardından  Sapanca İlahi grubu tarafından ilahiler okundu. Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi öğrencileri tarafından  ilahi ve şiir okumalarının ardından gecenin merakla beklenen şiir yazarı ve ses sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı sahnedeki yerini aldı.

 

Dursun Ali Erzincanlı sahneye çıktığında İzleyenler duygulu anlar yaşadı.

 

Sevilen Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı sahneye çıktığı andan programını bitirdiği ana kadar Akyazılılar tarafından yoğun bir sevgi ve ilgi ile karşılandı. Peygamber efendimizi en güzel sözler ve şiirlerle dinleyenlere anlatan Dursun Ali Erzincanlı kendisini izleyen seyircilere duygu dolu anlar yaşatırken dinleyenlere aktardığı şiirleri ile sanki Peygamber efendimizin yaşadığı o anlara götürerek manevi olarak  duygu seli yaşattı.

 

Öğrencilere Siyer-i Nebi ve Şiir Yarışması ödülleri dağıtıldı

 

Dursun Ali Erzincanlı’nın programını tamamlamasının ardından Akyazı  Belediyesi  Bilgi ve Kültür evi öğrencilerine yapılan Siyer-i Nebi ve Şiir yarışması ödül dağıtım töreni yapıldı. Siyer-i Nebi Ödül töreninde Toplamda 3 er kişilik gruplardan oluşan 3 ayrı gruba yapılan ödülleri dağıtıldı 1. gruptan Enes Hüzeyfe Düzcan, Ebru Peker ve İkbal Gülsü Yılmaz 1.lik ödülü olan tabletlerini Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcandan aldı. 2. Gruptan Yasemin Kılıç, Esra Erdoğan, Kerem Kefli 2.lik ödülü olarak Mp3 mp4 çalar hediyesini Ak Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi boradan alırlarken 3.olan Gruptan Abdülselam Yeşilbaş, Batuhan Atılgan ve Yiğit Mert 3.lük ödülü olan kulaklık ödülünü gecenin konuğu ve sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı’nın elinden aldılar.

 

Şiir yarışmasında 1.ci olan Y.Sinan Pirin adlı öğrenci 1.’lik ödülü olarak Tablet hediyesini Cumhuriyet Başsavcısı Bahadır Altan Bayındır,  2 olan Ebru Peker mp3 mp4 çalar ödülünü Emniyet Müdür Murat Bal’dan 3.cü olan Esra Erdoğan ise kulaklık ödülünü İlçe Milli eğitim Müdürü Recep Özdemir takdim etti.

 

Akyazı Belediyesi Mevlid Kandili özel programında katılanlara lokma ikram edilirken, Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim merkezinde eğitim alan Engelli öğrencilerin hazırladığı süslü hediyelik sabunlarda  katılan tüm vatandaşlarımıza hediye edildi.

 

Akyazı Belediyesi tarafından Mevlid Kandili olması vesilesi ile Kültürel ve Sosyal etkinlikler kapsamında düzenlenen Mevlid Kandili Özel programına yoğun ilgi gösteren Akyazılı misafirler Akyazı Belediye başkanı Hasan Akcan’a bu güzel organizasyonu düzenlediği için teşekkür etti.  Mevlid Kandili Özel Programı 22.30 civarı son buldu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER