banner28

Akyazı'da Alt Yapı Güçlendirme Çalışmaları Sürüyor

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri ve SASKİ ekipleri sanayi girişinden Karacasuya kadar uzanan yağmur suyu hattı ve alt yapıyı güçlendirme çalışmalarını tamamlıyor.

Akyazı'da Alt Yapı Güçlendirme Çalışmaları Sürüyor
banner3

Akyazı Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekipleri ve Saski ekipleri tarafından Akyazı sanayi girişinden başlayarak Karacasu kanalına kadar uzanan yağmur suyu hattına destek olarak belediye ve Saski ekipleri ile ortaklaşa yapılan kanal temizleme, Büz Döşeme çalışmalarının tamamlanmasının ardından yolun iki tarafında kaldırım çalışmaları başladı.

 

Sanayi girişinden başlayarak yolun sağında ve solunda kanal temizleme işlemleri ve arkasından yolun sol koluna 500 metre 400 lük büz, Sağ koluna 500 metre 500 lük büz döşeme işlemleri başladı. 500 metrelik büz döşemesinin sonunda 13001 sokak dan içeri girerek 250 metre 600 büz döşemesi ve sonrasında büzlerin Karaca suyuna bağlantısı gerçekleştiriliyor. Karacasu bağlantı noktasında kanalın temizlik işlemleri yapılmakla beraber kanal genişletme işlemleri de yapılıyor.

Yapılan çalışma sonrasında böylelikle sanayi girişindeki su taşkınları ve su birikintileri önlerek ilçenin alt yapısı her geçen gün yapılan bu tür alt yapı çalışmaları ile daha da güçlenmiş olacak.  Seyfeler mahallesi sanayi girişinde yapılan çalışmaların bitiminden sonra yolun her iki tarafı 2 metre genişliğinde kaldırım yapılarak ilçenin hizmetine sunulacak

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER