Akyazı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor

İlçe genelinde mevcut alt yapıyı güçlendirmek, sorunsuz hale getirmek ve alt yapısı tamamlanmış yerleri biran evvel asfalt serim işlemlerine hazırlamak için çalışan Akyazı Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekipleri çalışmalar kapsamında Ormanköy ve Hasanbey mahallesinde büz döşeme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Akyazı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor
banner3

Ormanköy ’de Ana yol genişletme çalışmalarının ardından yağmur suyu hattı çalışmaları başladı.
Akyazı Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ekipleri tarafından yol genişletme çalışmalarının aralıksız olarak devam ettirildiği Ormanköy Mahallesi ana yol üzerinde Yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarına da başlandı. Ekipler, özellikle ana yol üzerinde yağmur sonrasında yol kenarlarına oluşabilecek su birikintilerini engellemek ve mevcut trafiğin rahat geniş ve güvenli bir yolda yapılmasını sağlayabilmek adına şu ana kadar yol kenarlarında 8 metre uzunluğunda 13 adet 200’lük yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarını tamamladı. Çalışmalarına halen devam eden ekipler ana yol kenarındaki yağmur suyu birikme sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyorlar.

 

Hasanbey mahallesinde Altyapı güçlendiriliyor.

Fen işleri müdürlüğü ekiplerince plan ve program dâhiline alınarak alt yapı güçlendirme çalışmalarına başlanan Hasanbey mahallesinde asfalt serimi çalışmasının yapılabilmesi için öncesinde mevcut alt yapının tamamen sorunsuz hale getirilmesi çalışmalarına başlandı. Uzun zamandır kullanılan ve eskiyen büzlerin yenileri ile değiştirilmesi, alt yapısı güçsüz olarak tespit edilen yerlere yeni büz döşeme çalışmalarının yapılması sağlanıyor. Çalışmalar kapsamında 600’lük büz döşeme işlemlerini sürdüren Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri plan ve program dâhilinde hızla bu bölgedeki alt yapı çalışmalarını tamamlıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER