banner28

Akyazı'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

3 Aralık Dünya Engelliler günü olması vesilesi ile Akyazı Belediyesi tarafından Akyazı Kenan Sofuoğlu Aile Parkında Engelliler günü kutlandı.

Akyazı'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı
banner3

Akyazı Belediyesi tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler günü programına Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Murat Bal, Akyazı Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çakmak ve Mustafa Tonyalı, CHP eski İlçe Başkanı Muzaffer Başer, Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk, Belediye Daire Müdürleri, Engelli Öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Düzenlenen Engelliler günü programının başında  Akyazı Belediyesi Sosyal İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Akyazı Sosyal Gelişim ve Engelliler Merkezi’nde yapılan çalışmaların hakkında Sinevizyon gösterimi yapılarak katılanlara bilgiler verildi. Programın sunumunu yine sosyal Gelişim Merkezi öğrencilerinden Şirin ve Erdi gerçekleştirdiler.

 

Sosyal Gelişim Müdiresi Rahime Doğru “Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’ne Tüm Halkımızı bekliyoruz”

 

Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim ve  Engelliler Merkezi müdiresi Rahime Doğru, “Öncelikle İlçemizdeki bir çok engellimizin topluma kazandırılmasında ve yapmış olduğumuz çalışmalarda bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Başta Akyazı Belediye Başkanımız Hasan Akcan’a ve Kültür Sosyal İşleri Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Sosyal Gelişim merkezimizde buluna bütün öğrenciler sanki benim evladım. Çünkü onların ne istediği ne yapmak istediklerini bana baktıklarında anlayabiliyorum.  Bu konuda ister ilçemizde isterse de  ilçe dışından olsun tüm halkımızdan Akyazı Belediyesi Kapalı pazaryeri yanında bulunan Akyazı Sosyal gelişim merkezimizi ziyaret ederek bir engellilerimizin azimlerini onların, gözlerindeki ışığı, gönüllerindeki sıcaklığı, El Emeği göz nuru yaptıkları çalışmalarını yakından görmeleri konusunda davette bulunuyorum. Gelen misafirlerimiz dilerlerse engelli öğrencilerimizin yapmış oldukları eserleri satın alarak maddi olarak ta onlara destekte bulunabilirler”. dedi

 

 

Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir “İlçemizdeki Tüm Engellilerimizi topluma kazandıracağız ”

 

İlçe Milli Eğitim müdürü Recep Özdemir milli eğitim olarak engelliler için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir,”Müdürlüğümüze bağlı olarak açılan 1.ve 2. kademe engelli okulumuzda 125 öğrenci bulunmakta ve ilçemizde tanısı yapılmış olan 250 engelli insanımız mevcut. Onları topluma kazandırmak için gerekli çalışmayı yapmaktayız” dedi.

 

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Cihan Saraç “ Engellilerimize daha çok vakit ayıracağız”

 

Engelliler Gününe katılan eski milletvekili aday adayı Cihan Saraç yaptığı teşekkür konuşmasında, “Öncelikle Akyazı Belediyesine Engellilere karşı göstermiş olduğu hassasiyetten ve böyle güzel bir günde bizlere engellilerimizle bir arada olma fırsatı verdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İşlerimizin yoğunluğu sebebiyle belki engellilerimize bundan önce çok vakit ayıramadık ama artık bundan sonra Engellilerimizle elimizden geldiğince birlikte olmaya gayret göstereceğiz. Burada bulunan bulunmayan tüm engellilerimizin Dünya  Engelliler gününü kutluyorum” dedi.

 

 

Başkan Akcan “ Bu Yıl Engellilerimizin Yılı olacak”

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “ Siz engellilerin kullandığı akülü araçların kullanımı uzun süreli olabilmeleri için çarşı merkezinde iki ayrı noktada şarj istasyonu ve çarşı merkezde olmak üzere engelli WC yaptırarak sizlerin kullanımına sunacağız. Belediye olarak yapılan tüm projelerimizde Engelliler içinde her zaman yer ayırıyoruz. Kısa bir süre önce başlattığımız projelerde Karacasu deresi Kuzuluk park ve Aksar tepede engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği sosyal alanlar da yapılmaktadır. 2016 yılı engellilerimizin yılı olacaktır” dedi.

 

Akyazı Belediyesi tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim ve Engelliler Merkezinde bulunan öğrenciler engelliler günün anlamını belirten şiirler okudular. Oldukça güzel ve neşeli geçen programa katılan misafirler Akyazı Belediyesine bu anlamlı etkinlikten dolayı teşekkür ettiler.

 

Program sonunda protokole Ebru sanatının nasıl yapıldığı uygulamalı olarak anlatıldı. Uygulamalı anlatım sonrasında Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın da deneme yaptığı Ebru sanatı çalışması katılanlar programa katılanlar tarafından beğeni gördü.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER