Akyazı Belediyesinden İlçe'de Yoğun Mesai

Akyazı’da 3 ayrı bölge, 3 ayrı ekip ve 3 ayrı ekip sorumlusu ile İlçe genelindeki çalışmalarını yoğun bir tempo’da sürdüren Akyazı Belediyesi Altındere, Dokurcun, Taşyatak ve Topağaç mahallelerinde başlattığı alt yapı ve üst yapı çalışmalarına ekipler halinde yoğun bir şekilde devam ediyor.

Akyazı Belediyesinden İlçe'de Yoğun Mesai
banner3

Ak Çarşı ve Devlet Hastanesi’ne yeni Bağlantı yolu

 

Vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan Akyazı Devlet Hastanesi’ne ve hemen yanı başında bulunan Ak Çarşı alışveriş merkezine ulaşımın daha rahat ve kolay bir şekilde yapılması amacıyla çalışma başlatan Akyazı Belediyesi açılan yeni bağlantı yoluna mıcır serimi yaparak çalışmalarını sürdüyor.

 

Altındere Gündoğan Mahallesi’nde dolgu serimi ve stabilize malzeme serimi çalışması

 

Altındere Gündoğan mahallesinde Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları kapsamında, daha önce tespiti yapılmış ve bozuk durumda olan yollarda dolgu malzemesi olarak, Asfalt yama ve mıcır serimi, stabilize malzeme serimi gibi çalışmalar aralıksız olarak yürütülüyor.

 

Dokurcun Güvençler mahallesine Alt yapı güçlendirme çalışmaları yapılıyor.

 

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekiplerince her gün Akyazı’nın farklı bir mahallesinde devam ettirilen alt yapı güçlendirme çalışmaları Dokurcun Güvençler mahallesinde ekipler tarafından başlatılan  kanal temizliği, yeni kanal açma çalışmaları, künk döşeme gibi bir çok çalışma yapılarak Dokurcun Güvençler mahallesi alt yapısı güçlendiriliyor.

 

Topağaç mahallesinde Büz döşeme çalışmaları sürüyor.

 

Alt yapı güçlendirme çalışmalarının sürdürüldüğü bir diğer mahalle olan Topağaç mahallesinde de aralıksız olarak mesai yapan ekipler hava şartlarının da elverdiği ölçüde olası sel ve su taşması riski taşıyan yerlerin tespitlerini yapıyor. Daha önce tespit edilmiş yerlere büz döşeme çalışmalarını sürdürüyorlar. Şu ana kadar kanal temizliği ve künk döşeme çalışmalarının yapıldığı Topağaç mahallesinde 40 metre 600’lük büz döşeme çalışmaları tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER