banner28

Akyazı Belediyesinden Çöp Ev Operasyonu

Akyazı Belediyesi’ne gelen bir ihbar üzerine harekete Akyazı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Zabıta ekipleri, Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ekipleri, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Bedil Kazancı mahallesi 21004 sokak da bulunan adreste yaptığı incelemelerde çöp ev olduğunu fark ederek derhal müdahalede bulundu.

Akyazı Belediyesinden Çöp Ev Operasyonu
banner3

Akyazı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Zabıta ekipleri, Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ekipleri, Muhtarlık işleri ve Akyazı Kaymakamlığından gelen ekiplerle birlikte Çöp evin bulunduğu adrese gidilerek gerekli temizlik ve boşaltma çalışmaları başlatıldı.

Çöp evin bulunduğu adreste çevre güvenliğinin Akyazı Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından alınmasının ardından temizlik ve boşaltma çalışmalarına başlayan Akyazı Belediyesi Temizlik işleri 2 ayrı kamyona yüklediği hurda ve çöp gibi atıkları çöp evden boşalttı. Çevre temizlik işleri ekiplerinin çöp evi boşaltmasının ardından Sağlık işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde evin oldukça sağlıksız olan iç kısmında ilaçlama çalışmaları yaparak evi yeniden temiz hale getirdiler. Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile birlikte Akyazı Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma vakfı da ilerleyen günlerde çöp ev olarak kullanılan ve tamamen temizlenen evin boya, badanası yaparak yeni alacakları ev eşyaları ile evi oldukça güzel bir hale getirecekler.

Çöp ev konusunda oldukça hassas ve duyarlı olan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan " İlçemizin Halkı çevrelerinde olan bitenlere karşı duyarlı olsunlar. Bu tip evleri ne kadar erken fark edersek hem  çevremize, insanlığa hizmet adına üzerimize düşeni yani vatandaşlık görevimizi yapmış oluruz. Çevremizde aç susuz insanlar varsa bunları bizlere bildirmek komşuluk hakkı olarak sizlerin, onlarla ilgilenmek te Akyazı Belediyesi olarak bizlerin görevidir. Böyle bir durumlar karşılaşan vatandaşlarımız bizleri hemen uyarsınlar bizlerde Akyazı Belediyesi olarak derhal gereken işlemleri yapalım ve halkımıza hizmet edelim  "dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER