banner28

Akyazı Belediyesi Teknik Binada Yangın Tatbikatı

Akyazı Belediyesi tarafından iş güvenliği yasası çerçevesinde Akyazı Belediyesi teknik bina’da yangın tatbikatı yapıldı.

Akyazı Belediyesi Teknik Binada Yangın Tatbikatı
banner3

Personeline iş güvenliğinin getirdiği tüm gerekliliklerin bir bir eğitimini vererek personelin gelişimine önemli katkıda bulunan Akyazı Belediyesi İnsan kaynakları müdürlüğü, yine bu iş güvenliği yasasının bir gerekliliği olarak yıl içerisinde yapılması gereken eğitim ve tatbikatların uygulanması aşamasında işl etapta belediye personelleri arasında yangın eğitimi alacak 8 personeli görevlendirerek eğitimlerini tamamlattı.

 

Yangın eğitimlerinin alınmasının ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye daire başkanlığı ile Akyazı Belediyesi teknik binada bugün yangın tatbikatı yapıldı. Yapılan yangın tatbikatında senaryo gereği içeriye duman verilerek yangın alarmı çalıştırıldı. Yangın tatbikatının başladığı esnada bina içerisinde bulunan tüm personelin ve o an binada olan vatandaşların bir buçuk dakika içerisinde emniyetli bir şekilde binadan çıkarılması başarıyla sağlandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile birlikte yangın eğitimi alan 8 personel yine senaryo gereği yangının başlangıç noktasına yangın tüpleri ile müdahale ettiler.

 

Akyazı Belediyesi teknik binasında oldukça başarılı geçen yangın tatbikatı sonrasında  her hangi bir aksilik yaşanmazken bina personeli de yangın sınavını başarıyla geçti. Akyazı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiye göre hem personelin hem de iş güvenliğinin sağlanması açısından  bu tür yangın tatbikatlarının önümüzdeki aylarda ve yıllarda da aynı şekilde devam ettirileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER