banner28

Akyazı Belediyesi Kar İçin Hazır

Meteoroloji’den gelen uyarılar ve Valilik tarafından okulların tatil edilmesi neticesinde gece saatlerinde kar için teyakkuza geçen Akyazı Belediyesi tüm Akyazı’da gece boyunca yol kontrollerini sürdürdü.

Akyazı Belediyesi Kar İçin Hazır
banner3

 Meteoroloji gelen kar uyarısı ile harekete geçen valiliklerin okulları tatil etmesi ile birlikte kar alarmına geçen Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde tüm mahalleleri tek tek dolaşarak kapalı bir yolun kalmaması, buzlanma sonucu tuzlama yapılması ve trafik kazalarının önlenmesi amacıyla gece boyunca nöbetçi ekipleriyle birlikte teyakkuz haline bulundular.

Meteoroloji tarafından Marmara ve Batı Karadeniz olmak üzere yurdun batı kısımlarında dün akşam saatlerinde başlayarak gece boyunca etkisini sürdüren Kar yağışına karşı  önlem almak amacıyla  Akyazı Belediyesi’ne bağlı nöbetçi ekipler ile birlikte kepçe ve greyderler, tuzlama araçları, kar küreme araçları da 24 saat hazır bulunduruldu.

Sakarya’da kar yağışının Çarşamba günü 1 günlük ara vererek hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Bir haftalık süre boyunca Akyazı Belediyesine bağlı ekipler de kar nedeniyle 24 saat gece ve gündüz hazır halde bekleyecekler. Olası bir kar yağışı durumunda ekipler tarafından derhal kapanan yollar açılacak, buzlanma ve don olayına karşı da sürekli olarak tuzlama çalışmaları yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER