Akcan'dan Kandil Mesajı

AKYAZI BELEDİYE BAŞKANI HASAN AKCAN’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI YAYIMLADI.

Akcan'dan Kandil Mesajı
banner3

Akyazı Belediye Başkanı  Hasan Akcan Regaip kandili olması vesilesi ile kandil mesajı yayımladı.

Regaip kandili olması sebebiyle kandil mesajı yayımlayan Akyazı Belediye Başkanı Hasan  Akcan “ Mübarek üç aylardayız ve bu vesile ile hepimiz asıl anlamı herhangi bir şeyi istemek, arzu duymak, meyletmek, bu emeller doğrultusunda çaba sarf etmek olan Regaip kelimesinin anlamını bilerek yaşamalıyız. Regaip Kandili her türlü arzu ve isteklerimizi, rağbetlerimizi iyiye, doğruya, güzele, faydalı olana, hakka ve hakikate, Rabbimize yöneltmek, bütün işlerimizi hak için yapmak yaptığımız her işte de sevabını haktan dileyerek başka bir yerden karşılık beklemeksizin hakkın rızasını kazanmak için yapmalıyız.

Bu mübarek geceyi ve üç ayları fırsat bilerek ibadetlerimizi, dualarımızı, tövbelerimizi daha çok yapmalı, aramızdaki kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız.

Yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine insani ve ahlaki meziyetlerimizin daha da güçlenmesine gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Müslümanlara üç ayları müjdeleyen, rahmeti ve bereketi bol olan bu özel ve mübarek gecenin sevgi, barış ve kardeşlik duygularımızı arttırmasını diler, tüm hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Mübarek Regaip Kandilini kutlarım” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER