Akademinin Miniklerinden Büyük Eserler

Serdivan Çocuk Akademisi’nde eğitim gören öğrenciler, bir senelik emeklerini Akademi meydanında gerçekleştirdikleri sergiyle büyüklerin beğenisine sundu.

Akademinin Miniklerinden Büyük Eserler
banner3

Serdivan Belediyesi’nin Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde hayata geçirdiği ve geleceğin ilim, fikir ve sanat insanlarını yetiştirmeyi amaçladığı Serdivan Çocuk Akademisi, bir yılı daha tamamlayarak dönem kapanışını yılsonu sergisiyle gerçekleştirdi.

Bilgiye En Doğru Şekilde Ulaşmanın Adresi

Eğitim hayatına başladığı günden bu yana 6. dönemi geride bırakan Çocuk Akademisi, çocukların bilgiye en doğru şekilde ulaşmalarının yanı sıra kişisel gelişimlerine ve sosyalleşmelerine de yardımcı olurken çocuklar yıl boyunca uygulamalı derslerde yaptıkları eserleri de kulüp hocalarının nezdinde sergileme fırsatı buldu.

Öğrencilerin heyecanına ortak olan aileler ve misafirler sergi alanını gezerek minik ellerden çıkan eserleri de tek tek inceleme fırsatı buldu.

Kültürel ve İnsani Değerlere Öncelik

Akademi’den yapılan açıklamada Serdivan Çocuk Akademisi’nin öğrenciler için hem bir cazibe merkezi hem de eğitici bir mekan olduğu belirtilirken, çocuklara ekstra bir yoğunluk katmak yerine, onlarla gönülden gönüle bir bağ kurarak kültürel ve insani değerlerin paylaşımına öncelik verildiği ifade edildi.

Yaz Tatilinde Farklı Etkinlikler

Çocuk Akademisi’ndeki eğitim faaliyetlerinin okulların tatile girmesiyle birlikte Çocuk Yaz Akademisi programı kapsamında devam edeceği belirtilerek çocukları yaz tatilinde de dolu dolu etkinliklerin beklediği bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER