Akademik Gençlik'ten Cennete Otostop

Gelecek bir gün gelecek sloganı ile yola çıkan Akademik Gençlik Öğrenci Topluluğu kitap tahlillerine başladı. İlk olarak Adem Özköse’nin Cennete Otostop kitabını okuyan gençler, kitap kritiğini yazar Adem Özköse ile gerçekleştirdiler.

Akademik Gençlik'ten Cennete Otostop
banner3

Kendi imkanlarıyla islami, ahlaki, siyasi ve de akademik gelişimlerini sağlamak için bağımsız bir  şekilde öğrenci topluluğu olarak yola çıkan gençler; Sapanca  Soğucak yaylasında kamp yaparak toplu halde okudukları “Cennete Otostop” kitabının yazarı  Adem Özköse ile bir araya gelerek kitabın tahlinini gerçekleştirdiler.

Söyleşide gelen sorulara cevap verirken, var oluş, islamda ahlak, samimiyet  ve de insan olmak konularına değinen Adem Özköse gençlere hidayet kavramı üzerinde durarak tavsiyerlerde bulundu.

Böyle birlikteliklerin ümmeti yeniden dirilişine vesile olacağını dile getiren Özköse, çay muhabbetlerinin ve samimi ortamların önemine değindi.

Cennete Otostop kitabından bahseden Özköse; Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken, kimisi bir misyonerken, kimisi de uyuşturucu kaçakçısıyken İslamla tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Bu röportajlar esnasında mühtedilerin gözyaşlarına, sevinçlerine ve heyecanlarına da şahitlik ettim. Onlardan yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarını dinledim. İtiraf etmeliyim ki, mühtedilerle yüz yüze röportajlar yaparken dinlediklerimden ben de çok etkilendim. Bazı hikâyeler günlerce aklımdan çıkmadı; yolda yürürken, kitap okurken veya başımı yastığa koyduğumda, sonradan Müslüman olan bu insanların anlattıklarını, başlarına gelenleri hatırlıyordum. Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip de etkilenmemek elde değildi. Sizin de hidayet öykülerini okurken birçok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum şeklinde konuştu.

Amaçları yalnızca kaliteli Müslüman bireyler olmak için  yolda olmak olduğunu söyleyen gençler, öncelikle gönülden kardeşlik bağı kurmayı, beşeriyyetlerini kuranla harmanlamayı hedeflediklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER