Akademik Gençlik: 'Her Hangi Bir Kurum Ya Da Şubemiz Yoktur'

Kendilerine Akademik Gençlik adını veren bir grup öğrenci, yazar Adem Özköse, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve  Taraklı Belediye Başkanı Taceddin Özkaraman ile yaptıkları söyleşilerin ardından bu kez de Diriliş Postası yazarı Abdullah Şenaslan ile bir araya geldiler.

Akademik Gençlik: 'Her Hangi Bir Kurum Ya Da Şubemiz Yoktur'
banner3

Vuslat Platformunun davetine de katılan Akademik Gençlik yapılan açıklamada; "Bizler yalnızca öğrenci gençler olarak bir araya gelen kişileriz. Katılımcı sayımızın artırmaktan ziyade sosyal kültürel olarak bilgi birikimimizi artırmaya çalışıyoruz. Kişisel gelişimimize katkı sağlayacak etkinlikler ile yolumuza devam edeceğiz. Bizleri kırmayarak davetimize icabet eden siyasi, bürokrat, aydın ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi büyüklerimize saygılarımızı sunuyoruz." dedi.

Akademik Gençlerle bir araya gelen Diriliş Postası yazarı Abdullah Şenaslan; Değişen siyaset anlayışı ve gelişen düşünce biçimlerine dayanarak, makamdakilerin meziyetlerinin ne olması gerektiği hususunda beklentileri kısmen de olsa yansıtmaya çalışmak istiyorum. Makamlar mevzusunu sadece devlet, bürokrasi ikileminde düşünmeyin hayatın her alanındaki makamlardır aslında anlatılmak istenen. Öyle ki makamsızlık düşüncesi insanları deliye döndürürken aslında birçok yanlış yapmasını da beraberinde getirmektedir.

Yıllarca beraber omuz omuza yürüdüğü yol arkadaşlarından vazgeçme hatta ve hatta onların eksiklikleri noktasındaki bilgilerini ortalığa saçma işinde de pek maharetli oldukları söylenebilir. Bunun aslında bir sebebi de değişen ve dönüşen hayat sistemine ayak uyduramadığımızdandır. Çünkü bu değişen ve dönüşen yapılar silsilesine ayak uyduracak ve düştüğümüz yerden kalkabilecek ne varsa yok ettik. Düşersek ve kalkamazsak sorumlusu biziz. Şöyle düşünün bir enkaz devralıyorsunuz ve o enkazı kaldırmanın maliyeti günden güne artıyor. Aslında bugün burada önemine dikkat çekmek istediğim hususta budur.

Biz istiyoruz ki geçmişte yapılan yanlışları düzeltelim ve bunun için çeşitli hamleler yapalım birde bakıyoruz ki yaptığımız hamlelerin astarı yüzünü geçmiş. Burada işte makamların çeşitlilikleri devreye giriyor. Makama atanan, makama adanan ve makama dadananlar diye…

Makama atananların makama uyum sağlayayım derken “kendisi” olmaktan çıkar ve benliğini, özgünlüğünü ve kişiliğini yitiren bir insane dönüşür.  Makama dadanların ise hüzünlü bir hikâyesi vardır. Tanıdıkları çoğalır ama dostları azalır. Birde makama kendilerini adayanlar vardır. Belki de en acıklı hayat hikayeleri buradan çıkar. Çünkü tüm savaşlardan ziyade makama atanmışlarla ve makama dadanmışlarla mücadele etmek zorundadırlar şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER