banner28

AK Gençlik Hakemlerle Anayasa Değişikliğini Konuştu

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları “Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini” anlatmaya devam ediyor.

AK Gençlik Hakemlerle Anayasa Değişikliğini Konuştu
banner3

 

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Bölgesel Gözlemci Özgür Aygün'ün Başkanlığını yaptığı Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Lokalinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. Hakemlerin Anayasa değişikliği maddeleri ile ilgili sorularını yanıtladılar.

 

Klasman Hakemi Atilla Karaoğlan programa katılan hakemler adına söz alarak Anayasa değişikliğine ve Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine dair akıllara takılan soru işaretlerinin giderildiği, soru-cevap tekniği ile her konunun detaylıca irdelenebildiği, keyifli bir sohbet havasında geçen toplantı için teşekkür etti.

 

Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, “Sakarya İli Klasman Hakemleri ve İl Hakemlerinin katıldığı bu toplantıda Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini enine boyuna konuşma fırsatı bularak yeni sistemin önemine detaylarıyla değindik” şeklinde konuştu.

 

Demir, “Yeni anayasa milli iradeyi egemen kılacak. “Güçlü Sistem - Güçlü Cumhurbaşkanı” ve istikrarlı bir yönetim modeli hayata geçiriliyor. Milli iradenin karar alma organındaki varlığı ve egemenliği açıkça tescillenmiş oluyor. Yargının bağımsızlık ilkesi gibi tarafsızlık ilkesi de tescil ediliyor.  Bunun yanı sıra artık genç kardeşlerimiz siyasette daha aktif yer alacak ve gençlerin kendi yaşıtlarında temsilcileri olacak ve çok daha fazla söz sahibi olacaklar. Bu halk oylaması Türkiye’nin tarihi dönüm noktalarından birisidir. Bizler bu bilinçle sahada olacağız. Referandum sürecinde ulaşılmadık yer bırakmayacağız. Bunun için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Gençlik Teşkilatlarımız ev ev, sokak sokak gezerek halkı bilgilendirecek. Sakarya Teşkilatları olarak bizim referandumda evet oylarını arttırma hedefimiz çok önemli. Bunu mümkün olduğu kadar en yüksek seviyeye çıkarmak istiyoruz. Bu şekilde Sakarya’nın ve Türkiye’nin genel yüzdesini arttırmak, daha güçlü bir şekilde, daha gür bir sesle EVET demek istiyoruz. Teşkilatlarımızın tüm kademeleri, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Meclis Üyelerimiz ve daha bir çok memleket sevdalısı ile birlikte bu çalışmalara başladık. Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi inşallah Türkiyemize hayırlara vesile olacak.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER