banner28

Ahmed Güner Sayar; 'Parayı Kalbinizin Dışında Tutun'

Şehir haberleri, röportajlar, dosya çalışmaları, yorum yazıları, sosyal medya köşesi, yemek kültürü ve spor köşesi ile okurlarına seslenen Serdivan Ajans’ın 8. sayısına duayen iktisat profesörlerinden Ahmed Güner Sayar misafir oldu.

Ahmed Güner Sayar; 'Parayı Kalbinizin Dışında Tutun'
banner3

Röportajında insanların parayla olan ilişkilerine farklı bir pencereden bakan Ahmed Güner Sayar, "Bireysel olarak, ekonomi ile olan ilişkimize dikkat edelim derim. Paraya olan yakınlığını ya da uzaklığınız, paranın yaptırım gücünü tayin eder. Parayı kalbinizin dışında tutup, para size hizmet ediyorsa bu çok iyidir. Fakat para, sizin gönlünüzün içinde ise, aşağı çökertiyorsa bu çok kötü bir durumdur. Bu aynı zamanda Müslüman'ın parayla imtihanıdır. Aslında bu, ateşten bir gömleği giyip, giymemek meselesidir." ifadelerine yer veriyor.

Her sayıda Serdivan'ın güzel köylerinden birini tanıtmaya devam eden gazetenin bu ayki durağı ise Dağyoncalı oldu.

Geleneksel sanatlar köşesinde dokuma sanatından bahseden gazete, yemek kültürü sayfasında ise Bursayla özdeşleşen şehrimizin de dağlık bölgelerinde yetişen, kış aylarının vazgeçilmezi kestaneyi ağırladı.

Sosyal medya bölümünde eğlenceli tweet seçkileri ve sosyal medya ile ilgili yeni gelişmelere de yer veren Serdivan Ajans’ın bu ayki yeniliği ise bilişim bölümü oldu. Artık teknoloji dünyasındaki gelişmeleri her ay Serdivan Ajans’ta bulacaksınız.

Serdivanspor'un tarihi ve bugünkü durumuna dair geniş bir yazının bulunduğu gazetenin portre köşesinde ise dünyaca ünlü arkeoloğumuz Ekrem Akurgal'ın hayatı yer alıyor.

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada meraklılarının Serdivan Ajans'ın 8. Sayısını belediyeden ve Fikir-Sanat Akademisi’nden ücretsiz olarak temin edebilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER