AGD'den Fetih Şöleni Ve Ayasofya Programına Davet

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, Kocaeli Gebze Alaettin Kurt Stadyumunda gerçekleşecek olan Fetih ve Gençlik Şöleni’ne bütün vatandaşları davet etti.

AGD'den Fetih Şöleni Ve Ayasofya Programına Davet
banner3

İstanbul’un Fethi’nin 565. Yıldönümünü vesilesiyle Kocaeli Gebze Alaettin Kurt Stadyumunda bir şölen gerçekleşecek.

 

AGD Sakarya Şube Başkanı Hasan ZENGİN, gerçekleşecek olan şölen hakkında bilgiler verdi.

 

ZENGİN, “565 yıl önce gerçekleşen İstanbul’un Fethi, öncelikle İslam’ın yani hakkın batıla galibiyetine en güzel bir timsaldir. İstanbul, İslam coğrafyasının bağımsızlığının garantörü olmuş bir merkezdir. Filistin, Bosna, Çeçenistan, Afganistan, Eritre, Moro, Arakan başta olmak üzere dünyanın birçok mazlum halkı ve ülkesi hep İstanbul’a dair bir umut beslemişlerdir. Çünkü yeryüzünde akan kanın durması, huzur ve barışın tesis edilmesi İstanbul’umuzun yeniden dünyaya yön vermesi ile mümkündür. Hepinizim bildiği üzere, 29 Mayıs 2018, İstanbul’un Fethi’nin 565.Yıldönümüdür. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği olarak her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız İstanbul’un Fethi’nin yıldönümünü bu yıl da 12 Mayıs Cumartesi günü kutlayacağız. Sabah namazını Ayasofya Camii’nde kıldıktan sonra saat 17.00’da Kocaeli Gebze Alaettin Kurt Stadyumu’nda çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz.

Fütuhat ruhunu, fetih aşkını, zulme karşı durma ve zalime fütuhat anlayışını kuşanmış bir neslin öncülüğünde yeni bir dünyanın kurulmasına ihtiyacı vardır. Bu vesileyle Sakarya merkezinden ve tüm ilçelerimizden araçlar kaldırarak Sakarya gençliğini fetih ruhuyla buluşturacağız. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 12 Mayıs Cumartesi sabahı saat 04.00’da sabah namazı için Ayasofya Meydanı’nda buluşacağız. Yüreğinde fetih şuuru ve aşkı olan yüz binlerin katılımıyla sabah namazını bu meydanda eda edeceğiz” dedi.


Şube Başkanı ZENGİN sözlerinin devamında, “İstanbul, modern zamanların ortaya çıkardığı herhangi bir metropol kent değildir. İstanbul, dünyanın gidişatına yön vermiş, İslam âlemine payitahtlık yapmış, İslam birliğinin ve İslam kardeşliğinin timsali olmuş bir şehirdir. İstanbul, Mekke’nin, Medine’nin ve Kudüs’ün teminatı olmuş bir beldedir. İstanbul, Endonezya’dan Fas’a İslam coğrafyasının bağımsızlığının garantörü olmuş bir merkezdir. Nitekim İstanbul’un zayıfladığı bir dönemde de tüm İslam dünyası emperyalist işgallere açılmıştır. Filistin, Bosna, Çeçenistan, Afganistan, Eritre, Moro, Arakan başta olmak üzere dünyanın birçok mazlum halkı ve ülkesi hep İstanbul’a dair bir umut beslemişlerdir. Çünkü yeryüzünde akan kanın durması, huzur ve barışın tesis edilmesi İstanbul’umuzun yeniden dünyaya yön vermesi ile mümkündür. İşte böyle bir öneme haiz İstanbul’umuzun fethinin 565. yıldönümünde düzenlediğimiz bu kutlamalar, tüm İslam âlemi için yeni bir kutlu yürüyüşün ayak sesleridir” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER