banner28

AFAD, Muhtarları Bilgilendirdi

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, ‘Afete Hazır Türkiye Projesi’ ve ‘Türkiye Afet Müdahale Planı’ kapsamında hazırlanan Sakarya afet müdahale planı hakkında muhtarları bilgilendirdi.

AFAD, Muhtarları Bilgilendirdi
banner3

Sakarya İl Afet Acil Durumu Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Sakaryalı muhtarlara AFAD’ın tanıtımı ile gündemdeki planlar hakkında bilgiler verdi.
AFETE HAZIR MAHALLELER
Kaşkaş, afete müdahale planlarının daha etkili yürütülebilmesi için, Afete Hazır Mahalleler oluşması hususunda muhtarlara önemli görevler düştüğünü ve bu toplantının afet ve acil durumlara müdahale açısından devlet ile halk arasında köprü kuracak muhtarlarla karşılıklı bilgi alışverişi hususunda da oldukça verimli olacağını ifade etti.
FARKINDALIK
Her muhtarın mahalle afet gönüllüsü olması gerektiğini belirten Kaşkaş, halkın farkındalık konusunda muhtarlardan örnek alması gerektiği ve afet ve acil durumlarda profesyonel ekipler gelinceye kadar ilk müdahalenin yine muhtarlık ve yerel halktan geleceğinin altını çizdi.
SUNUM
Toplantıda Şube Müdürü Nilüfer Cengiz “Afete Hazır Türkiye Projesi” hakkında bilgiler verirken, Sivil Savunma Uzmanı Hakan Arslan da “Türkiye ve Sakarya Afet Müdahale Planları” sunumu yaptı.
GÖNÜLLÜ AFET EKİBİ
Toplantıya katılan muhtarlar adına konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, toplantının çok faydalı olduğunu, her mahallede gönüllü afet ekibi kurulması konusunda gerekli yardımları muhtarlar olarak yapacaklarını ifade etti.
Bilgilendirme toplantısı sonunda Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünün faaliyetleri, olaylara müdahale ettiği araç ve gereçler tanıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER