banner28

AFAD'ı Ziyaret Ederek, Gönüllü Oldular

Sakarya Makedonya ve Tüm Göçmenler Derneği Kadın Kolları Başkanı Çobanoğlu, AFAD Müdürü Kaşkaş’ı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AFAD'ı Ziyaret Ederek, Gönüllü Oldular
banner3

Kadınlar AFAD’tan eğitim alacak

Sakarya Makedonya ve Tüm Göçmenler Derneği Kadın Kolları Başkanı Sevim Çobanoğlu, beraberindeki Başkan Yardımcısı Lütfiye Koç, Halkla İlişkiler Başkanı Özlem Koç ve Medya Birim Başkanı Büşra Çınar ile birlikte Karaman Mahallesi’nde bulunan Sakarya İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ı makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette derneği kadın kolları çalışmaları hakkında AFAD Müdürü Kaşkaş’a bilgi veren Çobanoğlu, afet bilinci ile yaşanması gerektiğini dile getirerek, derneklerinde afet eğitimi verilmesi noktasında destek istedi.

 

Sakarya’da onarılması gereken 392 bina ve 194 daire bulunuyor

AFAD Müdürü Kaşkaş ise Afet geldiğinde hiçbir ayrım yapmadan herkese geldiğini vurgulayarak, Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak Sakarya’daki tüm STK’larla diyalog halinde olduklarının altınız çizdi. “Afete Hazır Sakarya projesi” hakkında da bilgi veren Kaşkaş, acil durum çantasının öneminden de bahsetti. Ziyarette ayrıca, Sakarya’da onarılması gereken 392 bina ve 194 dairenin olduğuna da dikkat çekildi. Ziyaret sonrası, Sakarya İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından kendilerine hediye edilen AFAD bilgilendirilmesi çantasını alan Sakarya Makedonya ve Tüm Göçmenler Derneği Kadın Kolları yöneticileri, AFAD’ın gönüllüsü olmak istediklerini dile getirerek, bu istekleri de hemen kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER