ADIM ADIM İSTANBUL

Adabilim Anadolu Lisesi okuma grubu öğrencileri, rehber öğretmenleri eşliğinde iki gün boyunca İstanbul’un tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını gezdiler.

ADIM ADIM İSTANBUL
banner3

Öğrenciler gezinin ilk durağında Üsküdar Yedi Güzel Adam ve Öncüler Kütüphanesi'nde okumuş oldukları 'Küçük Prens' kitabının kritiğini YediHilal Genel Başkan Yardımcısı Salim Sarıyıldız ile birlikte gerçekleştirdiler. Ardından Aziz Mahmud Hüdayi hazretlerinin kabrini ziyaret eden öğrenciler sırasıyla Mihrimah Sultan Camii, Kız Kulesi ve boğazda vapur turu yaptılar.

Gezinin ikinci günü ise Kababaş Erkek Lisesi idarecilerinden Şakir Voyvot ile ‘Yusufun Üç Gömleği’ isimli kitabının kritiği gerçekleştirdiler. Akabinde öğrenciler sırasıyla İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Eminönü, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi müzesi, Yahya Efendi ve Abdülhamid Han’ın kabri şerifinin de içinde bulunduğu birçok noktayı ziyaret etme fırsatı buldular.

Adabilim Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri rehber öğretmeni Süleyman Akyüzlü “Okul olarak öğrencilerimize tarihi ve kültürel mirasımızı tanıtmak için çaba sarf ediyoruz. Bu bağlamda İstanbul dünyanın sayılı şehirlerinde birisi. İki gün boyunca birçok yeri gezme imkânı bulduk ama tabiki bitiremedik. Öğrencilerimiz için yorucu olduğu kadar keyifli bir güzel etkinlik oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER