Adapazarı'nda Birlik Beraberlik Vurgusu

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Adapazarı İlçe Teşkilatı okul temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya geldiler. Sıcak bir aile ortamında yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda eğitim ve gündeme dair konular ele alındı.

Adapazarı'nda Birlik Beraberlik Vurgusu
banner3

Açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Adapazarı İlçe Temsilcisi İsmail Hanlı okul temsilcilerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında eğitimin öznesi olan eğitimcilerin saygınlığını ortadan kaldıracak performans değerlendirme sisteminin hayata geçirilmesi durumunda işin iyice rayından çıkacağını vurgulayarak yapılması gerekenin öğretmenin işini kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan Şube Başkanı Murat Mengen; Adapazarı İlçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu istişare toplantısında okul temsilcileri ile bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

Mengen, Çok mutluyum çünkü Adapazarı teşkilatımız büyük bir birlik beraberlik örneği sergileyerek tek ses, tek yumruk halinde işine odaklanmış olarak sürekli saha ziyaretleri ve teşkilat çalışmaları ile üyeleriyle bir araya geliyor. Eğitim-Bir-Sen sadece bir sendika değil aynı zamanda büyük bir ailedir. Bu büyük ailenin fertlerini bir arada omuz omuza görmek Şube Başkanı olarak beni daha çok çalışmaya sevk ediyor, şevkimizi azmimizi artırıyor şeklinde konuştu.

Mengen, siz kıymetli okul temsilcilerimiz yani bir anlamda uç beylerimizle performans değerlendirme sistemine karşı ve eğitimde şiddete yönelik yasal düzenleme yapılması için başlattığımız imza kampanyamız devam ediyor.  Öğretmen yetiştirmedeki yanlış politikalar, istihdam sürecindeki zorluklar ve haksızlıklar, öğretmen açığı, sözleşmeli öğretmenlik sorunu, Alo 147 garabeti, istihdamda güçlük çekilen bölgelerdeki mahrumiyetler, iş güvencesi açısından yaşanan kaygılar, eğitimin öznesi öğretmenlerimizin şiddetin nesnesi hâline getirilmesi gibi olumsuzlukların ve devam eden sorunların, eğitimin niteliğinin artırılmasına engel olduğunu ve öğretmenlik mesleğinin itibarına gölge düşürdüğünü düşünüyoruz ve dillendiriyoruz dedi.

Eğitimde çözüm bekleyen onlarca sorun varken, yeni sorunlara neden olacak performans değerlendirme sisteminde ısrar edilmesini anlamakta güçlük çekiyoruz diyen Mengen, eğitimciye şiddet toplumun kanayan yarası hâline gelmiştir. Her geçen gün artan şiddet olayları birçok eğitimciyi mağdur etmekte, eğitim camiasını hem tedirgin etmekte hem de üzmektedir diye konuştu.

Mengen, bakanlıktan talebimiz bir an önce performanstan ısrarından vazgeçmesi, şiddete yönelik yasal düzenleme yapması ve öğretmeni örseleyici değil teşvik edici politikalar üretmesidir ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER