banner28

Adapazarı Karla Mücadeleye Hazır

Adapazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, meteoroloji tarafından yapılan kar yağışı uyarılarına karşı karla mücadele ekiplerini hazır bekletiyor.

Adapazarı Karla Mücadeleye Hazır
banner3

Meteoroloji’nin kar yağışı uyarılarına karşı, iş makinelerini hazır bekleten Adapazarı Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü 7/ 24 saat esasına göre nöbet tutacak.  Karla mücadele için 160 ton tuz ve 5 ton solüsyonu hazır tutan Adapazarı Belediyesi, yeni iş makineleri ile karla mücadeleye hazır. Adapazarı Belediyesi Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm,  olası kar yağışına karşı iş makinelerini hazır bekletildiğini ifade ederek “Bu yıl mevcut araçlarımıza ilaveler yaparak yeni iş makineleri, kar bıçağı ve aparatlarla kar mücadelemizi daha kolay yapacağız.”dedi.

7/24 SAAT NÖBET

Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararlarına göre öncelikli olarak ilçe sınırlarında sorumlu bulundukları otobüs ve minibüs güzergâhlarının açık tutulacağını kaydeden Özüm, “ Hastane, okullar, 112 Acil ve Sağlık Ocakları güzergâhlarında ulaşımdan dolayı bir aksama yaşanmaması için hazırlıkları tamamladık. Ekiplerimizi kurarak görev dağılımlarını gerçekleştirdik. 24 saat esasına göre çalışacak ekiplerimiz gelen ihbarları vakit kaybetmeden değerlendirerek her hangi bir mağduriyetin yaşanmaması için nöbette olacak. Vatandaşlarımız 444 50 54 nolu telefondan karla mücadele ekiplerimize kolaylıkla ulaşabilecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER