banner28

Adapazarı HEM'den Huzurevi Sakinlerine 'Sevgi' Ziyareti

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi yöneticileri, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında usta öğretici ve kursiyerlerle birlikte, Hendek ilçesinde bulunan Melek Nişancı Huzurevini ziyaret etti. Yaşlı vatandaşlarımız bu ziyaretten çok memnun kaldı.

Adapazarı HEM'den Huzurevi Sakinlerine 'Sevgi' Ziyareti
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu’nun ev sahipliği yaptığı ziyarete Büyükşehir Belediyesinin sağladığı otobüsle giden Adapazarı Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerleri, huzurevi sakinleriyle güzel bir gün paylaştılar. Hayatlarının son baharını Hendek Melek Nişancı Huzurevinde geçiren yaşlı vatandaşlarımız, hiçbir şeye ihtiyaçlarının olmadığını, devletin her türlü imkanı fazlasıyla sağladığını belirtirken, sadece ziyarete ve sevgiye ihtiyaç duyduklarını ifade ettiler.

 

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eba Müslüm Çat, yılın belirli günlerinde hatırlanan yaşlı vatandaşlarımızın bu günler dışında da ziyaret edilmesinin çok önemli olduğunu belirterek, “Huzurevi sakinlerini ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduk. Onlarla güzel bir gün geçirdik. Bu ziyareti gerçekleştirmemizde bize ulaşım konusunda yardımcı olan Büyükşehir Belediyemize, ziyarette evsahipliği yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Mutlu Işıksu’ya teşekkür ediyoruz.”dedi.

 

Halk eğitim bünyesinde açılan müzik kurslarında görev alan usta öğretici ve kursiyerlerin Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan mini bir konser verdiği ziyaretin sonunda herkes aynı görüşü yüksek sesle dile getirdi: “Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Bugünlere gelmemizde büyük emekleri olan yaşlılarımıza sevgimizi eksik etmeyelim. Onları fırsat yaratarak sık sık ziyaret edelim. Bizlerden beledikleri tek şey var, sıcak bir gülüş ve içten bir sarılış”

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER