Adapazarı Belediyesi fermalı köpeklerde rekor kırdı

Adapazarı Belediyesi tarafından bu yıl 6.ncısı düzenlenen Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Bileciler Köyü Merasında yapıldı.

Adapazarı Belediyesi fermalı köpeklerde rekor kırdı
banner3


 Yarışmaya 38 ilden yüzlerce av meraklısı katıldı. Sağanak yağmura rağmen 180 adet köpeğin yarıştığı yarışma bu alanda Türkiye rekorunu kırdı.
Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya Ankara, İzmir, Zonguldak, Kocaeli, Antalya, Sinop, Tokat, Muğla ve Kütahya’nın da aralarında bulunduğu toplam 38 ilden av tutkunları katıldı. Yarışmada köpekler kovucu ırklar, continental genç ve yetişkin ırklar ve İngiliz genç ve yetişkin ırklar olarak beş kategoride yarıştılar. Yoğun yağmura rağmen av köpekleri ırk özellikleri, komutlara uyum ve ferma verme özelliklerine göre puan verildi.
Av doğa dergisi editörü Kamil Üçbaş’’Bugün burada yağmura rağmen 180 adet köpek yarışarak bu alanda rekor kırdı. Bu yarışmalar sayesinde yurt dışından köpek alımının önüne geçilmektedir. Türkiye’nin en iyi köpekleri burada bu organizasyonlar a gelen köpek severler birbirleriyle tanışıyor, hayvanlarını kendi cinsleriyle çiftleştirip üretimi artırıyor. Adapazarı belediyesi ve bu organizasyonu düzenleyenler sayesinde artık avcılarımız yurtdışına gidip 3-5 bin dolar para vermeyecek, kaliteli köpekler üretecek kapasiteye geldik. Bugün burada buluşmamızı sağlayan Adapazarı belediyesi başkanı Süleyman Dişli’ye ve avcı dostumuz Rıdvan Sezer’e yarışma koordinatörü Yavuz Korkmaz’a ve tüm katılımcılara teşekkür ederim ’’dedi.
Konu hakkında bilgi veren Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer’’Bugün burada Adapazarı Belediyesi olarak fermalı av köpekleri yarışmasının 6.cısını düzenliyoruz. Bu yarışmada yağmura rağmen toplam 38 ilden katılan av meraklıları sayesinde av sezonu kapalı olduğu bu zamanda avcıların ve köpek severlerin buluşmasını sağladık. Bu gibi etkinliklerle kaliteli köpeklerin yetişmesini sağlamak amaçlamaktayız.
Yarışmada dereceye girenler
Kovucu Irklar;
1.Emre İçselen –Liza
2.Sami Sunmaz-Barak
3.Murat Dedecan-Max

Continantel Genç Irklar
1.M Özcan- Toro
2.Turgay Alıcı-Tina
3.T. Palan-Hektor
Continantel Yetişkin Irklar
1.Metin Seyrek-Çakır
2.M. Özcan-Hektor
3.F.Aspirin-Conty

İngiliz Genç Irklar
1.M.Şahin-Aron
2.Berkun Eken-Doç
3.Gökhan Akocak-Emly

İngiliz Yetişkin Irklar
1.N.Tanış-Hektor
2.F.Aydoğmuş-Rex
3.E.Demir-Fıstık
 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER