Adapazarı Belediyesi Fermalı'da Rekor Kırdı

Adapazarı Belediyesi tarafından bu yıl 10’cusu düzenlenen “Fermalı Av Köpekleri Yarışması” Bileciler Köyü Merasında yapıldı.

Adapazarı Belediyesi Fermalı'da Rekor Kırdı
banner3

Adapazarı Belediyesi tarafından Bileciler Mahallesi merasında düzenlenen yarışmaya, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda yarışmacı ve izleyici katıldı.

58 ilden 234 köpeğin katıldığı yarışmada, korunaklı kafes içinde mera alanına bırakılan bıldırcın ve keklikleri en kısa sürede bulmaya çalışan köpeklerin performansı ilgiyle izlendi. Kuş avında kullanılan köpekler için genç köpekler ve yetişkin köpekler ile İngiliz ve kontinental, kovucu ırklar için barak, kopay ve pilot ırkı olmak üzere toplam 7 kategoride köpekler hünerlerini sergiledi. Fermada bekleme, arama stili ve sahibiyle koordinasyon gibi özelliklerin değerlendirildiği yarışmada dereceye giren av köpeği sahiplerine ödülleri verildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikte, izleyicilere Adapazarı Belediyesi tarafından yemek ikramı yapıldı.

 

KATILIMIN ARTAMASI BİZLERİ MUTLU EDİYOR

Etkinlikte konuşan Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, organizasyona her yıl katılımın arttığını ifade ederek, “Türkiye’nin en iyi köpekleri burada bir araya geliyor. Bu organizasyonun önemli bir özelliği de hayvan sahipleri burada birbirleriyle tanışıyor ve köpeklerinin kendi cinsleriyle çiftleştirilmesi konusunda artık yurt dışına giderek yüksek rakamlar vermek zorunda kalmıyorlar. Bundan on yıl öncesinde ırkların çoğu kırmaydı fakat bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki saf kana doğru hızla yol alınıyor. Bizler de Adapazarı Belediyesi olarak Sayın Başkanımız Süleyman Dişli’nin desteğiyle elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Ülkenin her yerinden katılımın olması ve bu katılımın her yıl katlanarak devam etmesi de bizleri ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.

Yarışmada dereceye girenlerin listesi şöyle;

İngiliz Genç

 1. Hasan Suvan
 2. Hüseyin Karaoğlu
 3. Tamer Palan

İngiliz Yetişkin

 1. Erdinç Sert
 2. Ali Yüksel
 3. İbrahim Mete

Kontinental gençler

 1. Enes Çakır
 2. Recep Çırpanlı

Kontinental Yetişkin

 1. Hüseyin Sönmez
 2. Murat Kocaman
 3. Ersin Tetik

Arap Köpekler En İyi

 1. Tolga Toktamış
 2. Erdal Örnek

Macar 3 Renk

 1. İsmail Arar
 2. Necmi Ayaz

Baraklar

 1. Filiz Süleyman
 2. Turgut Sine

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER