banner28

Adapazarı Belediyesi Evrenköy de ki Kaçaklara Göz Açtırmıyor!

Adapazarı Belediye başkanı Süleyman Dişli MedyaRota’da yayınlanan Net Bakış programında Evrenköy de kaçak yapıya müsaade etmeyeceklerini ifade edip tarih vererek “Evrenköy de yine dikkatimizi çeken yapılar yine baş gösterdi. Ayın 25 i itibarı ile bunları yıkacağız.” demişti.

Adapazarı Belediyesi Evrenköy de ki Kaçaklara Göz Açtırmıyor!
banner3

Programın yayınlanmasının ardından Ayın 25’i geldiğinde Adapazarı Belediye ekipleri Evrenköy’de yapılan 2 kaçak binayı daha yıktı.

Adapazarı Belediyesi İmar Kanunu gereği daha önce kaçak yapı işlemi yapılan ve ilgililerine ihtarda bulunulan 2 adet evin daha yıkımı gerçekleştirdi.

Kaçak yapıyla mücadelesini sürdüren Adapazarı Belediyesi, vatandaştan bu konuda duyarlı olmalarını istedi. İmar ve Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli, tüm uyarılara rağmen kanunlara aykırı olarak inşa edilen bina ve yapıların yıkılacağını ve kaçak yapıya asla taviz verilmeyeceğini söyledi. İmar kanunu ve ilgili mevzuatın açık ve olduğunu belirten Deverenli “Devletin kanunları açık ve nettir. Bizden bu konuda taviz beklenmesin. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı davranmalarını istiyoruz.”dedi.

Öte yandan geçtiğimiz yıl da evrenköy’de baş gösteren kaçak yapılanma ile mücadele eden Adapazarı Belediyesi ekipleri burada bulunan birçok binayı yıkmıştı.  Konuyla ilgili Ersin İbil’n hazırladığı Net Bakış programında açıklama yapan Başkan Süleyman Dişli Evrenköy Mahallesi bu şehirde hem halkın hem de belediyemizin en çok problem yaşadığı mahallelerden bir tanesi. Daha önce birçok problem yaşadık ve yapılan kaçak yapıların hepsini emniyet teşkilatımızla birlikte temizledik. O günden beri sakindiler ama yine bu günlerde birkaç hamle yapmaya başladılar. Bu kaçak yapıları yeniden tespit ettik. Ayın 25’inde onları da yıkacağız. Buradan duyuruyorum haberleri olsun!” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER