banner28

Adapazarı Belediyesi 150 Kişilik Ekiple Çalıştı

Adapazarı Belediyesi Fen İşleri ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yoğun kar yağışı nedeni ile nöbete erken başladı.

Adapazarı Belediyesi 150 Kişilik Ekiple Çalıştı
banner3

Adapazarı Belediyesi, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte ana arterler, araç güzergâhları ve halkın yoğun olarak kullandığı hastane çevrelerinde kar temizleme seferberliği başlattı. Adapazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğünden oluşturulan karla mücadele ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksamaması ve vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele çalışmalarına erken saatlerde başladı. Ekipler sabaha kadar nöbet tutarak ilçe sınırlarında kapalı yol bırakmadı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ana arterler ve araç güzergâhlarında yol açma ve buzlanmalara karşı tuzlama çalışması yaparken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de, halkın yoğun olduğu bölgelerde biriken karları temizledi.

150 KİŞİLİK EKİP

Vatandaşların kardan dolayı bir mağduriyet yaşamaması için belediyenin tüm imkânlarını seferber ettiklerini kaydeden Adapazarı Belediyesi Fen İşleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm “Bugün itibarıyla Adapazarı İlçe sınırlarımızda kapalı köy yolu bulunmuyor. Kar yağışı öncesinde aldığımız önlemle hazır beklettiğimiz 7 adet tuzlama ve solüsyon aracı, 6 adet traktör, 1 adet kar küreme, 13 adet kepçe, 3 adet grayder ve 1 adet loderimiz yağışla birlikte sahaya inerek sabaha kadar çalıştı.”dedi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden 90, Fen İşleri Müdürlüğü’nden 60 olmak üzere toplam 150 kişilik ekibin gece nöbette tuttuğunu ifade eden Özüm, ekiplerin öncelikli olarak halkın yoğun kullandığı hastane, kamu daireleri, otobüs ve minibüs güzergahları ile sağlık ocakları güzergâhlarını açtığını ifade etti. Özüm, yağışlar sürdüğü müddetçe kar nöbetlerinin 7/24 devam edeceği söyledi.

Foto-Ekipler hastane ve kamu daireleri önlerine solüsyon dökerek buzlanmaya karşı önlem aldı.

Foto-Fen İşleri Müdürü Derya Dinçer Şirvanoğlu, karla mücadele ekibiyle toplantı yaparak görev dağılımı yaptı. Ekipler 444 50 54 nolu Çağrı Merkezi’ne gelen ihbarları anında değerlendirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER