Adapazarı Belediye Meclisi toplandı

Adapazarı Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında yapıldı. Mecliste bir ilave maddesi olmak üzere toplam 12 madde görüşüldü.

Adapazarı Belediye Meclisi toplandı
banner3

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin başkanlığında yapılan toplantıda gündem dışı söz alan MHP’li Meclis üyesi Erkal Etçioğlu, etrafında yaklaşık 15 adet köpeğiyle gezen şahıs için bir çalışma yapılarak ilgili mahalleden çıkarılmasını istedi. Etçioğlu, 3 kat olayının gündemde olduğunu kaydederek “Bu konuda görüşlerimizi belediyelerin beyanından sonra bildireceğiz.”dedi.

 

MHP’li meclis üyesi Selim Özen ise sosyal belediyecilik anlamında Adapazarı Belediyesi’nin güzel hizmetleri olduğunu ifade ederek meclis salonlarının engellilere dizayn edilmesini istedi. Taraklı’daki bir engelliyle  Adapazarı’ndaki bir engellinin aynı şartlarda hizmet almasını isteyen Özen, günümüz hayatında engellilerin sorunlarını anlatarak çözüm istedi.

ENGELLERİ YAKINDAN GÖRMEK

Gündem maddeleri dışında yapılan konuşmalarla ilgili cevap veren Başkan Dişli, başıboş köpeklerle ilgili sorunların çözümü için büyük bir mücadele verildiğini söyledi. Engellilerin bir çok sorunu hakkında MHP’li meclis üyesi Selim Özen aracılığıyla bilgi sahibi olduklarını ifade eden Başkan Dişli, “Engellilerle ilgili çalışmalarımız oluyor ama gördük ki daha çok çalışma yapmamız gereken noktalar var. Bunu da öğrenmiş bulunuyoruz. Siz işin içindesiniz görüyorsunuz. Bizim de sizi iyi dinleyip anlamamız gerekiyor.”dedi.

YAŞLI YAŞAM EVİ

Gündem maddelerinde Temizlik hizmet alım ihalesi ve Özel Güvenlik Hizmet Alım İhalesi’nin  5 yıl süre ile yapılması ile ilgili madde onaylandı. Meclisin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan gelen son ilave maddesi olan Hızırtepe’deki Yetiştirme Yurdu’nun Yaşlı Yaşam Evleri olarak 80-100 kişilik olarak yapılması için imar planı tadilatı görüşüldü. Gündem maddesi komisyona sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER