banner28

'ADALET YERİNİ BULSUN'

Geçtiğimiz yıl Serdivan’da yaptığı konutları birden fazla kişiye satan ve yurtdışına kaçmak isterken yakalanarak Sakarya’ya getiren E. K. isimli müteahhit, çıkarıldığı mahkemede borçlarını ödemeyi taahhüt ederek serbest kalmıştı. Mağdurlar ise E.K.’nın bu sözünü tutmadığı ve para istediği iddiasıyla tekrar şikayette bulundu.

'ADALET YERİNİ BULSUN'
banner3

MAĞDURLAR İSYAN ETTİ

Sakarya’da uzun süre müteahhitlik yapan ve son olarak Serdivan’da yaptığı evleri birden fazla kişiye sattığı anlaşılınca Gürcistan’a kaçmak üzereyken mağdurlar tarafından yapılan şikayet sonrası yakalanarak Sakarya’ya getirilen E.K. isimli müteahhit, çıkarıldığı mahkemede borçlarını ödeyeceğini taahhüt edince tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmıştı. Bu karar sonrası mağdur olan vatandaşlarla tekrar görüşen ve evleri satın almak isteyen vatandaşlardan para talep ettiği iddia edilen E.K.’nın hakkında ‘mağdurlardan tekrar para istediği’ iddiasıyla tekrar suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. Mağdurlar, “Tek hayalimiz ev sahibi olmaktı, E.K. ödediğimiz parayı hiçe sayacak tekliflerle bize zaten satın aldığımız evler yerine daha fazla para isteyerek farklı evler satmak istiyor” ifadelerini kullandı.

 

İKİ KATI FİYAT

E. K.’nın daha önce mağdur ettiği vatandaşlara,“Erenlerde dairem var, 400 bin TL fiyatla satarım. Verdiğiniz paraları düşerim, üstünü ödersiniz” diyerek ederinin iki katına fiyat teklif ise mağdur vatandaşların tepkisine yol açtı. Tekrar suç duyurusunda bulunacağını açıklayan bir mağdur, “Adam bir daireyi utanmadan üç kişiye satmış şimdi bize olan borcunu ödemek için adeta üste para istiyor. Aklı olan böyle teklifi kabul etmez, kabul etmezsek paramız için ‘bekleyeceksiniz’ diyerek adeta dalga geçiyor” dedi.

 

CEZASINI ÇEKSİN

Adaletin yerini bulmasını isteyen vatandaşlar ise, “Onlarca mağdurdan 18 kişi şikayetçi olduk, çıkarıldığı mahkemede borcunu ödeyeceğini söyledi. Sonrasında da görüşmelerimiz oldu ancak bir sonuç elde edemedik. Ev almak için yaptığımız birikimi kaptırdığımız müteahhidi anlamaya çalışıyoruz, İş hayatında herkesin sıkıntısı olabilir diyerek zaman tanımak istiyoruz fakat kendisi kurnazlık yaptığını düşünerek yaptığımız ödemelerimizi çöp sayıp hatta üste para kazanarak konut satmaya çalışıyor. Biz alacaklarımızdan vazgeçeriz yeter ki adalet yerini bulsun” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER