banner28

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den Baroya Ziyaret

Bölge Adliye Mahkemesinin açılış törenine katılmak için ilimize gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açılış öncesinde Sakarya Adliyesini ve Sakarya Barosunu ziyaret etti.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den Baroya Ziyaret
banner3

Bakan Abdülhamit Gül ve beraberindeki heyeti Baro odasında ağırlayan Başkan Zafer Kazan, uzun zamandır beklenen Sakarya Bölge Adliye Mahkemesinin ilimize kazandırılmış olmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek emeği geçen tüm yetkililere teşekkür etti.

Bir süre avukatlarla sohbet eden Bakan Gül, Başkan Kazan ve beraberindeki heyet ile birlikte Adliyeyi gezdi. Sakarya Adliyesinin içinde bulunduğu sıkıntıları ve durumu hakkında Bakan Gül’ü bilgi veren Başkan Kazan:

“Adliye çalışanları, hakimler, savcılar, avukat meslektaşlarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte büyük sıkıntılar içindeyiz.  Adliyemizin bu şartlar altında Sakarya’mıza artık daha fazla hizmet vermesi mümkün değil. Koridorlar dahi bölünüp odalar haline getirildi ancak durum artık sürdürülemez halde! Açılışını yapacağımız Bölge Adliyesi yanında 130 dönüm büyüklüğünde büyük bir hazine arazisi bulunuyor, bu arazinin tahsisinin yapılması durumunda ilimizin Adliye sorununun kalıcı olarak çözüme kavuşturulması mümkün olacaktır. Bölge Adliye Mahkemesinin açılışı ile artık yargı üssü haline gelecek ilimizin çok acil bir şekilde Adliye Binası ihtiyacı tüm Sakarya kamuoyunun talebidir. Bölge Adliye Mahkememizin ilimize kazandırılmış olmasından mutluluk duyuyoruz ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Ancak bununla birlikte yeni adliye binası için de çok acil bir şekilde somut adımların atılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Sakarya Barosu adına “Adalet Saati” takdim eden Başkan Kazan ziyaretin ardından heyet ile birlikte Bölge Adliyesi Mahkemesinin açılış törenine katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER