banner28

Abbas Delen Hayatını Kaybetti

Sakarya Kent Şurası Başkanı Abbas Delen, bu gün sabah saatlerinde aniden fenalaşarak hayatını kaybetti. Ölüm haberi Sakarya’yı yasa boğarken, Delen’in cenazesi bugün Yeni Cami’de ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlanacak.

Abbas Delen Hayatını Kaybetti
banner3

Sakarya’nın tanınmış İşadamlarından ve Kent Şurası Başkanı Abbas Delen (68), Serdivan’daki evinde sabah namazını kıldıktan sonra aniden fenalaştı. Ailesinin haber vermesi sonrasında 112 Acil ekipleri eve gelerek Abbas Delen’e müdahale etti. Delen, bir süre sonra kendini iyi hissedince acil ekipleri evden ayrıldı.

 

YENİDEN FENALAŞTI

 

Aradan bir saat bile geçmeden Abbas Delen ikinci kez fenalaştı. Eve yeniden gelen 122 Acil ekipleri Abbas Delen’i Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak, 68 yaşındaki Abbas Delen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

 

HASTANEYE AKIN

 

Delen'in ölüm haberini alan yakınları,  iş dünyası ve dostları Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek ailesine baş sağlığı diledi. İş Adamı Abbas Delen’in Dubai’de bulunan oğlunun da babasının ölüm haberi sonrasında acilen dönüş yatığı öğrenildi.

 

SALI GÜNÜ İKİNDİDE UĞURLANACAK

 

Abbas Delen’in cenazesi bugün Yeni Cami’de ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Emirdağ’da bulunan Aile Kabristanlığında son yolculuğuna uğurlanacak.

 

SON GÜNLERİNİ GEZEREK GEÇİRDİ

 

Abbas Delen, son günlerini tarihi mekânları ziyaret ederek geçirmişti. Bir süre önce Sakarya Kent Şurası Kurcu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu ve arkadaşları ile Avrupa’ya seyahat eden Abbas Delen, yurt dışındaki Osmanlı eserlerini ziyaret etmişti.

 

SON SELFİE

 

Birkaç gün önce de Gaziantep ve Şanlıurfa’da Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı ziyaret eden Delen,  HZ. Eyüp Peygamberin çile çektiği yerde selfie çekerek sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

 

ŞURA ONSUZ TOPLANACAK

 

68 yaşında hayata veda eden Abbas Delen, her ay düzenli olarak toplanan Kent Şurası’na da başkanlık ediyordu. Şura bu ayki toplantısını ise 29 Aralık’ta gerçekleştirecekti. Bu sefer Abbas Delen olmadan toplanacak olan şura üyelerinin, Delen için bir anma programı düzenlemesi bekleniyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER