banner28

9. Fermalı Av Köpekleri Yarışması Hafta Sonu Yapılacak

Adapazarı Belediyesi 9. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması 30 Nisan Pazar günü Bileciler Köyü Dernekkırı Merası’nda yapılacak. Yarışmaya Sakarya ve ilçelerinin dışında her ilden avcılar da katılabilecek.

9. Fermalı Av Köpekleri Yarışması Hafta Sonu Yapılacak
banner3

Adapazarı Belediyesi 9. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması 30 Nisan Pazar günü Bileciler Köyü Merası’nda 08:00-19:00 saatleri arasında yapılacak. Yarışma genç köpekler ve yetişkin köpekler ile İngiliz Irkları ve Kontinental Irkları şeklinde iki kategoride yapılacak.  Yetişkinlerin 16 ayın üzerinde olması gerekmektedir. Elemeler araziye salınmış bıldırcın ve keklik ile yapılacak. Yarışmada arama stili, fermada bekleme, sahibi ile koordinasyonu gibi özellikler değerlendirilecek.

BARAJ PUAN

Her yarışmacının yanında köpeğinin aşılarının yapıldığını gösteren kimlikleri bulunması zorunlu olup, finale kalmak için her köpeğin 10 dakikada kuşu bulması ve kuşa ferma vermesi gerekecek. Baraj puanını toplayan köpekler finale çıkmaya hak kazanırken, ferma vermeyen ve silahtan korkan köpekler yarışmadan elenecek.

KRİTERLERİ SAĞLAYAN HER KÖPEK YARIŞMAYA KATILABİLECEK

Katılımın yoğun olması sebebiyle kaydı olmayan köpekler de, kriterleri sağladıkları takdirde yarışmaya katılabilecekler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER