% 37 RAPORLA ORTADA KALDI

Sakarya’lı Recep Arığ rahatsızlığı nedeni ile verilen rapor yüzünden iş bulamıyor.

% 37 RAPORLA ORTADA KALDI
banner3

Sakarya’da yaşayan Recep Arığ adlı vatandaş geçirdiği bel fıtığı rahatsızlığı nedeni ile verilen % 37 oranındaki iş göremez raporu nedeni ile zor günler yaşıyor.

Yaklaşık 7 yıl önce geçirdiği bel rahatsızlığı nedeni ile 3 kez ameliyat olan Arığ’a son ameliyatı sonrasında bel deki kemik yapısı bozukluğu tanısı ile bel kayması rahatsızlığının ilerlemesi ve bel kaymasından dolayı beline 4 omurgaya 8 civata ve platin takıldı. Bu ameliyat sonrası Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kendisine % 37 iş göremez raporu verdi.

Hastaneden verilen bu rapor sonrasında işini kaybeden Sakarya’lı Recep Arığ’a şimdi hiçbir işveren iş vermiyor. İş bulabilmesi için ya sağlam ya da % 40 ve üzeri rapor isteniyor.

İş bulamadığından dolayı zor günler geçiren Recep Arığ '' Geçirdiğim rahatsızlıklar sonrası % 37 rapor verildi. Bu rapor yüzünden hiç kimse bana iş vermiyor. Ameliyat sonrası çalışmış olduğum iş yerimden de 4857 sayılı iş kanunun 25/I/b maddesi gereğince çıkartıldım. Yeni iş müracaatlara gittiğimde ise benden ya sağlam raporu ya da % 40 ve ya üstü rapor isteniyor. Bunun haricinde mesuliyet kabul etmiyor ve işe almıyorlar. Böyle araf noktada kalanların iş hakkı niye yok, Hangi kapıyı çaldıysam bir sonuç alamadım. Allah böyle durum da olanların yardımcısı olsun.'' dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER