banner28

28. Meslek Komitesinden Kayıtdışı İstihdam İle İlgili İşbirliği

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Danışmanlık ve Emlak Müşavirliği 28. Meslek Komitesi Hüseyin Balta, Emrullah Terzioğlu ve Haşim Yücel Göç İdaresi Müdürlüğünü ziyaret etti.

28. Meslek Komitesinden Kayıtdışı İstihdam İle İlgili İşbirliği
banner3

Göç İdaresi Müdür Yardımcısı Necla Akyıldız ile göçmen iş gücünün takibi ile ilgili neler yapılabileceği hakkında bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarette işgücünde kayıtdışılığın önüne geçilmesine yönelik çalışmalar yapılmasına karar verildi.

Sakarya İş Kur İl Müdürü Tekin Kaya’nın da ziyaret edildiği programda istihdamda kayıtdışılık üzerine değerlendirmelerde bulunularak işbirliği çalışmalarının devam etmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Oldukça verimli geçen ziyaretler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan SATSO Meclis Üyesi Emrullah Terzioğlu görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini belirterek SATSO, İşkur, Göç İdaresi, Kredi Yurtlar Kurumu, Teknokent koordinasyonu sağlanarak yabancı işgücünün kayıt dışılıktan kurtulması için paydaşlarla toplantılar düzenleyerek çözüm odaklı çalışmalar yapılmasına işbirliği yapılmasının verimli olacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER