banner28

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası Karasu Kent Parkta Kutlandı.

“2000 Fidan”

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası Karasu Kent Parkta Kutlandı.
banner3

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Karasu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Karasu Kent parkta Dışbudak, Akçaağaç, Sedir, Leylandi, Mazı, Çınar, Ihlamur, Fıstık Çamı vb. olmak üzere toplamda 2000 civarı fidan Karasulu vatandaşlara dağıtıldı.

Karasu Kent parkta yapılan etkinliğe; Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni, Karasulu Muhtarlar, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni, Ormancılık Haftası ve Orman İşletmesinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuşmasında Yeşilin dinimizde de yeri olduğuna dikkat çekti ve yeşili korumamız gerektiğini vurgulayan bir konuşma yaptı. Yeni; “21 Mart Dünya Ormancılık günü olmasıyla birlikte aynı zamanda baharın da bayramıdır. Birlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olan Nevruz Bayramını da ayrıca kutluyorum. Bizler, çalışma arkadaşlarımızla birlikte Karasu Orman İşletme Müdürlüğünü Türkiye’de sayılı yerlere ulaştırdık. Saygı ve anlayışı ön planda tutarak 2016 yılında yaptığımız disiplinli çalışmalarımızı 2017 yılına da yansıtacağımız kanaatindeyim. Programımıza katılan tüm ilçe protokolümüze teşekkürlerimi sunarak, 21 Mart Dünya Ormancılık Günümüzü kutlarım” dedi.  

21 Mart Dünya Ormancılık günü ile ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Hep birlikte kardeşçe yaşamaya ihtiyacımızın çok olduğu şu dönemde, güzel bir hafta içerisindeyiz, hem Ormancılık Haftası hem Nevruz Bayramı. Ormanlarımız bizler için çok önemlidir. Ağaç, geçmişi geleceğe bağlar. Beraber yaşamanın, faydalı olmanın zevkini verir. Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Bizler, Bu düşünceleri ön planda tutarak, yaptığımız ağaçlandırma çalışmalarımızı her yıl arttırarak devam ettiriyoruz. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Program sonunda Karasu Orman İşletme Müdürü Sungur Mehmet Yeni, çalışmalara destek olan ve bu konuda yardımlarını esirgemeyen Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu’na birer plaket sundu. Kutlamaya katılan ilçe protokolü vatandaşlara fidan dağıttı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER