2018 TÜRKİYE OFF ROAD YARIŞMASI SAKARYA'DA YAPILACAK

Adapazarı Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilecek 2018 Türkiye Off-Road şampiyonası 21-22 Nisan tarihleri arasında Sakarya’da yapılacak.

2018 TÜRKİYE OFF ROAD YARIŞMASI SAKARYA'DA YAPILACAK
banner3

21-22 Nisan 2018 Tarihinde Sakarya Korucuk Pistinde Düzenlenecek Türkiye Off-Road Şampiyonası 1 Ayak Yarışları tanıtımı Elegant’ta yapıldı. Tanıtım toplantısına Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Acar, 54 Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Bilal Bakan ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

 

21 NİSAN CUMARTESİ

2 etaptan oluşan yarışların birinci etabı 21 Nisan Cumartesi günü saat:11.00’de start alacak. Korucuk Vakıf  İlköğretim Okulu’nda verilecek startla başlayacak olan yarışlar saat: 20.15’te sona erecek. Yarışların ikinci etabı 22 Nisan Pazar günü saat: 09.30’da başlayacak. Önceki yıl yapılan yerel yarışlarda büyük bir başarı kazanarak Türkiye genelinde en yüksek puanı alan 54 Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Bilal Bakan ve yönetim kurulunu kutlayan Başkan Dişli, “Teknoloji çağında olduğu gibi spor alanında da çeşitlilik artıyor. Yerel yarışlarda büyük başarı kazanan 54 Otomobil Sporları Kulübümüz, bu yıl Türkiye Off- Road Şampiyonası 1 Ayak Yarışları’nın Sakarya’da yapılmasını sağlamıştır. Bu açıdan mutlak destek olunması gerekiyor. Biz doğayı seviyoruz. Doğayla iç iç kıymetli bir spor. Bu sporu şehrimize kazandırdıkları için 54 Otomobil Sporları Kulübü üyelerini kutluyor, yarışların hem şehrimize hem ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

 

ŞEHRİN TANITIMINDA BASIN DESTEĞİ

54 Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Bilal Bakan, “2014 yılında kurulan 54 Otomobil Sporları kulübümüz yerel yarışlarda büyük bir başarı göstererek takım halinde birinci olmuştur. Off-Road’ta Sakarya olarak ilk üç il arasındayız. Bu yarışın amacı şehrin tanıtılmasıdır. Bu açıdan basının desteğini arkamızda görmek istiyoruz. Yarışa katılmak isteyen sporcuların kayıtlarını almaya başladık. Kayıtlar 16 Nisan Pazartesi günü sona eriyor. Yarışma startımız 21 Nisan Cumartesi günü saat:12.30’da verilecek.7 etaptan oluşacak. İlk 3 etap Cumartesi günü ikinci 4 etap 22 Nisan Pazar Günü yapılacak. İzleyiciler Cumartesi günü yarışın sadece 1.5 dakikalık bölümünü izlerken, Pazar günü yarışın tamamını izleyebilecekler. Bize bu yarışmada en büyük desteği veren Adapazarı Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Dişli’ye çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

DİŞLİ BÖLGEYİ İNCELEDİ

Yarış günü ilk  çıkan 01 etap kontrol  aracı Başkan Süleyman Dişli tarafından kullanılacak. Başkan Dişli, Elegant’ta yapılan tanıtım toplantısı  sonrasında yarışların yapılacağı Off-Road alanında, Fen İşleri Müdürü Derya Şirvanlıoğlu ve 54 Otomobil Sporları kulübü üyeleri ile inceleme yaptı.

 

.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER