banner28

'2017 Yılının Sahil Güvenlik Toplantısı Yapıldı'

2017 Yılı Sahil Güvenlik toplantısı, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Gurup Komutanlığı koordinesinde, ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinin katılımıyla, Karasu Belediyesi Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

'2017 Yılının Sahil Güvenlik Toplantısı Yapıldı'
banner3

Söz konusu toplantıda; 2016 yılında alınan kararların takibinin devamına ilişkin konular görüşülerek karara bağlandı. Son olarak kaçakçılıkla mücadele kapsamında kolluk birimleri arasında bilgi paylaşımı ve Mayıs 2017 ayı içerisinde Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı koordinesinde, Karasu’da plaj boğulma olaylarının önlenmesine yönelik alınacak tedbirleri içeren görüşmeler karara bağlandı.

Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Gurup Komutanlığından gelen Sg. Binbaşı Ertunç Tekipek, güvenli sahil için hazırlanan proje hakkında konuşma yaptı. Çeşitli projeler hakkında bilgilendirme yapan Binbaşı Tekipek, yakın zamanda hayata geçecek olan proje için şu ifadelere yer verdi; “Sahillerde bulunan Cankurtaranların oynadığı rol çok büyük. Kurslarda uygulanan yoğun eğitim programı kapmasında kendilerini geliştiren cankurtaran ekiplerimiz gerekli tüm eğitimleri burada görmektedirler. Sahillerde bulunan Cankurtaran sayılarının arttırılması ve gerekli olan ekipmanların yenilenmesi hayati önem taşımaktadır. Cankurtaran eğitimlerini yürüten ve sorumlu olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ayhan Orhan Arancı’ ya yaptığı yardımlar için minnettarım. Ayrıca bu konuda Karasu sahili için desteklerini esirgemeyen Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, emniyet teşkilatı ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yürütülen çalışmaların başarılı olmasından memnuniyetini belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu konuyla ilgili olarak; “Karasu Halkı veya dışarıdan gelen misafirlerimizin memnuniyeti ve iyi hizmet alması bizim için çok önemli. Bizlerin en önemli görevlerinden bir tanesi vatandaşlarımızın memnun şekilde Karasu’dan ayrılmalarıdır. Tatillerinin keyifli geçmesi ve Karasu sahilinde güvenli şekilde denize girmeleri için bilgilendirme broşürlerini dağıtmaya başladık. Sahillerde bulunan bilgilendirme tabelalarını yenilenip sayılarını arttırıp bu konuda daha fazla hizmet sunmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER