banner28

19 MAYIS ATATÜRK STADINDA COŞKU İLE KUTLANDI

Sakarya Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

19 MAYIS ATATÜRK STADINDA COŞKU İLE KUTLANDI
banner3

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın Türk milleti için önemli bir tarih olduğunu söyledi. 
Bu tarihin, düşman işgaline karşı Anadolu'nun her köşesinde yükselen istiklal ruhunun adeta kıvılcım aldığı bir gün olduğunu ifade eden Çelikel, şunları kaydetti:
"Bu tarih bugün barış, güven ve huzur içinde yaşadığımız Türkiye'nin inşasında ilk tuğlanın konduğu gündür. 19 Mayıs 1919 günü milletimizin esarete karşı varoluş azmini ortaya koyduğu, özünden aldığı güçle topyekun varoluş mücadelesi başlattığı gündür. 19 Mayıs vatan sevdamızın ve ülke gençliğimizin ortak değeridir. Milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz Türk istiklalinin yılmaz bekçisi bugün ve yarınlarımızın tek ve en büyük güvencesidir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. 19 Mayıs'ta harici düşmanlara karşı bağımsızlık kazanan aziz milletimiz 15 Temmuz'da da aynı ruhla bu mücadeleyi tek yürek olarak vermiştir. Bu ruhun yaşatılması için hepimize özellikle gençlere büyük görevler düşmektedir."
Konuşmalarının ardından öğrenciler halk oyunları ve farklı spor branşlarında gösteri sundu.
Daha sonra Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, milli sporculara altın takdim etti. Program, öğrencilerin stadyumdan Çark Caddesi sonuna kadar süren "Gençlik Yürüyüşü" ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER