banner28

11 Ayda Yaklaşık 3 Bin Köpek Aşılandı

Adapazarı Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ekipleri, mahallelerden gelen ihbarlarla günde ortalama 25-30 köpek topluyor. Son 11 ayda 2962 köpeğin tedavisi yapılarak aşılama yapıldı.

11 Ayda Yaklaşık 3 Bin Köpek Aşılandı
banner3

Adapazarı Belediyesi tarafından Tekeler Mahallesi’nde yaptırılan “Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi”nde günde ortalama 25-30 köpek toplanarak kısırlaştırma, aşı ve tedavileri yapılıyor. Sokak köpeklerinin yoğun bulunduğu Karaman, Camili ve Korucuk’ta her gün düzenli olarak toplanan sokak köpeklerinin bakımları da Veteriner Hekim tarafından yapılıyor.

AŞILAMA VE KÜPELEME

 Adapazarı Belediyesi’nin sokak köpeklerine sahip çıkmak, onların daha hijyen ve modern ortamlarda tedavilerini yapabilmek için 2 yıl önce hizmete açmış olduğu Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde son bir ayda 98 adet kısırlaştırma, 107 adet aşılama, 98 adet küpeleme, yapılırken 16 adet köpekte sahiplendirildi.

EN KISA SÜREDE
Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, modern şartlarda hizmet veren Geçici Hayvan Barınağı’nda son 11 ayda 2 bin 962 sokak köpeğinin tedavi ve bakımının yapıldığını kaydetti. Sezer, “Günde 25-30 sokak hayvanının aşılama ve yara tedavisinin yapıldığı barınakta, her gün vatandaşlardan gelen 30 şikâyete yerinde müdahale ediliyor. Ekiplerimiz gelen ihbarları vakit kaybetmeden değerlendirerek bildirilen adreslere en kısa sürede ulaşıyor.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER