1.Bayanlar Yemek Yarışması yapıldı

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen“Tatlarımızı Tanıyalım Tanıtalım” konulu yemek yarışması Çark Mesire’de yapıldı.

1.Bayanlar Yemek Yarışması yapıldı
banner3

Adapazarı Belediyesi 1.Bayanlar Sakarya Yöresel Yemek Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.8 kategoride yapılan yarışmaya 44 yarışmacı katıldı.8 kategoride yapılan yarışmada, çorba, börek, etli yemekler, tatlılar, sütlü tatlılar, hamur işi, sarma çeşitleri, kabak çeşitleri ve yöresel lahana ile mısır ekmeği çeşitleri yer aldı.

Çark Mesire Nikah Sarayı’nda yapılan yarışmada Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu, Gastronomi ve Yemek Kültür Derneği ile World Association of Chefs Society Derneği’nden gelen 36 kişilik ekipte toplam 20 kişi jüri üyeliği yaptı. Yarışmada Zinnet Duman birinci, Semanur Kabak ikinci, Kadriye Demirel ise üçüncü oldu. Yemek yarışmasına katılan Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın ve Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer tüm yarışmacı ve yarışma jürilerine teşekkür ettiler.

GENÇ NESİL

Gastronomi ve Yemek Kültür Derneği Başkanı Bayram Özbek, düzenlenen yemek yarışmasında unutulan tatların gün çıktığını belirterek, Gastronomi Derneği olarak öğrenci ve genç liği Gastronomi dalında en iyi şekilde yetiştirmek istediklerini ifade etti. Özbek, “Bugün burada ben ve tüm jüri üyeleri, değerlendirmelerimizi yaparken tüm ayrıntıları dikkate alarak puanlama yapmış bulunuyoruz” dedi.

ÖDÜLLER

Ödüllü yarışmada, 1.yarışmacıya Tam Altın ve 12 Kişilik Yemek Takımı, 2. Yarışmacıya Yarim Altın ve Mikrodalga fırın, 3. Yarışmacıya Çeyrek altın ve Mutfak Robotu hediye edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER