1.700 Derneğe DERBİS Kolaylığı

TÜMSİAD Sakarya Şubesi 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrasında Şube Sekreteri Ferhat Ateş, Sakarya İl Dernekler Müdürü Adnan Zengin’i makamında ziyaret etti‎. 

1.700 Derneğe DERBİS Kolaylığı
banner3

Sakarya’daki derneklere, genel kurul sonrası işlemleri için kolaylık sağlayan DERBİS bilgi sistemi ile ilgili değerlendirmede bulunuldu. Sakarya il Dernekler Müdürü Adnan Zengin, “İlimizde yaklaşık bin 700 dernek var. Bu derneklerin bürokrasi işlemlerini DERBİS bilgi sistemi üzerinden kolaylaştırıyoruz.‎ DERBİS derneklere için büyük kolaylık” dedi. 

TÜMSİAD Sakarya Şube Sekreteri Ferhat Ateş ise DERBİS bilgi sisteminin faydalarının anlatılacağı Sakarya’daki Derneklerin yöneticilerine yönelik olarak geniş bir toplantı yapılması durumunda destek vereceklerini belirtti.

SİSTEM HAKKINDA
Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS), İçişleri Bakanlığı altında faaliyet göstermekte olan Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından işletilmekte olup, merkez ve taşra personelinin iş ve işlemlerini yürütebileceği bir web uygulaması sistemi. Dernek ve üst kuruluşların mevzuat gereği vermekle yükümlü oldukları beyanname ve bildirimler, online olarak internet üzerinden DERBİS kullanılarak gönderilebiliyor. Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) herhangi bir vatandaşın evinde oturduğu yerden online dernek kurmasını sağlayacak kadar basit bir web uygulaması.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER