Yeni Sezonda Elit Lig Sakarya’da

Yeni Sezonda Elit Lig Sakarya'da

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, sezonun ilk yarı değerlendirmesi ve ikinci yarı için bilgilendirme toplantısı düzenledi.

11 Ocak 2018 - 13:56
Reklam

BASIN ÖZGÜR İSE BU ÜLKEDE DEMOKRASİ VARDIR

Basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Zımba “ Öncelikle 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününüzü Kutluyoruz. Basın özgür olduğu zaman, bu Ülkede demokrasi ve özgürlük vardır düşüncesindeyim ben her zaman. Sizleri ne kadar övsek azdır. Ülkemizde bir önem sıralaması yapsak bana göre ilk sırada sizlersiniz “ sözleri ile basın çalışanlarının gazeteciler gününü kutladı.

 

ANTRENÖRLERİMİZDE BÜYÜK EKSİKLİKLER VAR

Sezonun ilk yarısında yaptıkları çalışmaları anlatan Federasyon Başkanı Yaşar Zımba “ Antrenörler bizim içimizde ki en önemli kuruluştur. İdarecileri yönlendiren, çocuklarımızla ilgilenen ve hakemlerimizi değerlendiren onları gören Antrenörlerimizdir. Antrenörlerimizde büyük eksiklikler var. Çocuklarımıza galibiyet ve mağlubiyete göre spor yaptırıyorlar. Önümüzde ki yılda bir daha şöyleydi böyleydi demeyeceğim. Şuana kadar birçok yol kat ettik ve sorunlarımızı en aza indirdik. Hiç kavgalarımız olmadı ve bu bana göre bir başarıdır. Hakemlerimizle bir sorunumuz yok onlar iyi değil demiyorum fakat Antrenörlerimiz iyi değil “ dedi.

 

TÜM BELEDİYELER KULÜPLERİMİZE DESTEK OLUYOR

Kulüplerin sorunlarını çözüme kavuşturduğunu dile getiren Başkan Zımba “ Kulüplerimiz ve hakemlerimiz nerde ne yapacaklarını biliyorlar. Bütün Belediye Başkanlarımız ile güzel ilişkilerimiz var ve kulüplerimizde yaşanan sıkıntıları bizler başkanlarımıza iletiyoruz. Genel sorunlarımız maddi hep ve sağ olsun başkanlarımız bu konuda hiçbir ayrım yapmadan desteğini sağlıyor. İlçe belediyelerimizin yetmediği yerde Büyükşehir Belediye Başkanımız tüm desteğini gösteriyor bizlere. İlk başlarda başkanımızla sorunlar yaşadık fakat kısa süre sonra sorunlarımızı çözdük ve kardeşlik ilişkisi içinde görüşmelerimiz devam ediyor “ ifadelerini kullandı.

 

UYGULADIĞIMIZ CEZALAR CAYDIRICI OLDU

Yeni sezona en az sorunla geçiş yaptıklarını anlatan Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımba “ Antrenörlerin ve kulüplerin sorunlarını geçmiş tecrübelerim dahilinde iyi biliyorum ve bu sebepten tüm sorunları en az seviyeye indirip Amatör Sporlar olarak gittikçe yükseliyoruz. Uyguladığımız cezalar gerçekten caydırıcı oldu. Amatör ailesi olarak hak ettiklerinde ceza veriyorum fakat sonrasında gönül alabiliyoruz ve ilişkilerimiz devam ediyor. Yeni sezona sorunsuz bir geçiş yapıyoruz. Sahalarımızın düzeni ve kulüplerimizin disiplini ile yükselmeye devam ediyoruz “ dedi.

 

ALT YAPI OLMAZSA SAKARYA’DA FUTBOL OLMAZ

Yeni dönemde yapılacak sistem hakkında bilgi veren Futbol Sakarya İl Başkanı Tezcan Demir  “ Birinci amatörde artık gün değişikliği yapmıyoruz sadece özel durumlarda saat değişikliği yapıyoruz. Alt yapıyı ben çok seviyorum ve alt yapıyı geliştirmemiz lazım. Alt yapı olmazsa Sakarya futbolu olmaz. Alt yapılarda önümüzde ki sene elit ya da A ve B ligine geçiyoruz. Bu Elit Lig deplasman da olacak 8’er takımdan oluşacak. Buralarda şampiyon ve ikinci olanlar, Türkiye şampiyonasına gidecekler.  Geri kalan takımları ise bu sene ki sistem gibi play-off sistemiyle alt yapıda oynatacağız. Önümüzde ki sene bu Elit Ligi deneyeceğiz ve duruma göre bunu daha da ilerleteceğiz. 8 takım olarak denemeye başlayacağız bu sayıyı daha sonra arttıracağız “ dedi.

 

FEDERASYONUMUZU GEÇMİŞTE HİÇ İYİ KULLANMAMIŞLAR

Federasyon Başkanlığına gelmeden önce daha kolay ilerleme kat edebileceğini düşünen Başkan Zımba “ Her hafta toplanan disiplin kurulumuz var. O hafta olan tüm maçlarda cezalar ve uygulamalar ne ise o an da hemen belli oluyor. Bu kurulumuz sayesinde hiçbir uygulamamız gecikmiyor. Geçmişte federasyonumuz çok iyi kullanılmamış. Göreve geldiğim zaman hemen her şeyi hallederiz diye düşünüyordum fakat o kadar çok yanlışlıklar yapılmış ki biraz zamanımızı aldı toparlamak. Bundan sonra her şeyi bir düzene oturttuk ve sistemimiz daha güzel ilerliyor “ sözleri ile federasyonun daha iyiye gittiğini ifade etti.

 

Haber / Hilal Karıncalı – Ömer Şahin

Bu haber 491 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARAKLI'YA KADIN ADAY
TARAKLI'YA KADIN ADAY
SAFİTÜRK DAVASINDA ŞOK KARAR!
SAFİTÜRK DAVASINDA ŞOK KARAR!