Yeni İl Başkanını Seçmek İçin Temayül Yapılacak!

Yeni İl Başkanını Seçmek İçin Temayül Yapılacak!

Fevzi Kılıç’ın belediye başkan aday adaylığı için istifasından sonra yeni il başkanının kim olacağı merak edilirken, önümüzdeki günlerde temayül yoklaması yapılabileceği iddia edildi. İl Başkanlığı için temayülde Aşoğlu ve Tever’in yanı sıra Abdurrahman Düzcan ve Enver Tok’un da partililere sorulacağı öğrenildi.

10 Aralık 2018 - 20:30
Reklam

AK Parti Sakarya İl Teşkilatında hareketli günler yaşanıyor. İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın Adapazarı Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevinden istifası sonrasında yerine Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Erkut Aşoğlu vekalet etmeye başladı. Ancak genel merkezin seçimlere vekil başkanlarla devam etmek yerine kendi yönetimini oluşturacak isimlerle devam etmek istemesi sonrasında Sakarya teşkilatında da hareketlilik başladı.

ÇARŞAMBA TEMAYÜL YAPILACAK İDDİASI

İl Başkanlığı için bugüne kadar kulislerde Erkut Aşoğlu ve Yunus Tever’in adı geçerken, sürpriz iki ismin adı da bugün ön plana çıktı. İddialara göre AK Parti Genel Merkezi yeni İl Başkanını seçmek için teşkilatların görüşünü alacağı bir temayül yoklaması yapacak. Teşkilat yöneticilerine Aşoğlu ve Tever isminin yanı sıra yine mevcut İl Başkan Yardımcılarından Abdurrahman Düzcan ve Enver Tok da sorulacak. Söz konusu temayülün önümüzdeki Çarşamba günü gerçekleştirilmesi bekleniyor.

4 İSİMDEN BİRİ BAŞKAN OLACAK

Erkut Aşoğlu ve Yunus Tever isimlerinden sonra Abdurrahman Düzcan ve Enver Tok isimlerinin de ön plana çıkması il başkanının bu kişiler arasından belirleneceği tahminlerine yol açtı. AK Parti Genel Merkezinin bu dört isim üzerinde yoğunlaştığı ve Çarşamba günü yapılacak temayülden sonra yeni il başkanını belirleyeceği düşünülüyor.

Bu haber 2994 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • melike sözerci
    3 ay önce
    en oturaklı isimlerden yunus tever ve enver tok inşallah ikisinden biri olur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalıştığı Fabrikada Çarkların Arasına Sıkışan Kişi Hayatını Kaybetti
Çalıştığı Fabrikada Çarkların Arasına Sıkışan Kişi...
"Alternatif Değil, Tamamlayıcı Tedavi"