banner28

YAZ TATİLİ ETKİNLİKLERİ

Kıymetli okurlarım;

Hepinizin malumu olduğu üzere Maarif milletimizin maddi ve manevi tüm değerlerinin evlatlarımıza aktarılma sürecidir. Tabi sadece değerlerin değil ülkemizin kalkınmasını ve gelişimini sağlayacak bilgi ve becerilerin aktarılma süreci olarak da çok önem arz etmektedir.

Bu eğitim öğretim faaliyetlerini organize etmek için kurulan yapıya da Milli Eğitim Bakanlığı denilmiş. Milli Eğitim Bakanlarına da milletin oylarıyla seçilen hükümetler görev vermiştir. Dolayısıyla Bakan ülkemizin ve hükümetin eğitim politikalarına aykırı hareket etmemelidir.

Hükümetin başı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Dindar Nesil Yetiştireceğiz” dedi ve Milli Eğitim Bakanlarına bir istikamet gösterdi.

Bu amaca ulaşılmak için bir takım çalışmalar yapıldı bu zamana kadar…

Ancak bunlar ne yazık ki istenilen düzeye ulaşamadı…

2018-2019 Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin sona erdiği hafta okullara veli ve öğrencilerin birlikte yapacakları etkinlikler adı altında bir dizi faaliyet planı gönderildi. Bu faaliyetler incelendiğinde bir çoğunun öğrencilerle velilerin birlikte zaman geçirmelerini sağlayacak etkinlikler olduğu görülmekte. Hatta bazı faaliyetlerin çokta faydalı olacağını düşünmekteyim.

Ancak !...

Hani dindar nesil yetiştirecektik…

Keşke faaliyetler içerisinde veli ile öğrencinin camiye namaz kılmaya gitmesi, birlikte kuran okumaları ve dini bilgilerin birlikte müşahede edilmesi gibi bir takım araştırmaların birlikte yapılması da olsaydı…

Böylece dindar neslin yetiştirilmesine ciddi katkı sağlanmış olunurdu.

Uçurtma uçurtmaktan, sinemaya gitmeye, birlikte alışveriş yapmaktan, ailecek yemek yapmaya kadar bir dizi faaliyetleri içermekte olan yıl sonu etkinlikleri sadece evlatlarımızın dinlerini küçük yaşta öğrenmelerine katkı sağlayacak etkinliklere yer verilmemesi eğitim camiasında ve ailelerde üzüntüye sebep olduğunu duymaktayım.

Son dönemde gelen duyumlar arasında Bakanlığımızın ve Milli Eğitim Müdürlüğünün din eğitimine ve İmam Hatip okullarına eskiye nazaran gereken önemi vermediği yer almakta.

Hal bu ki Hükümet kuruldu kurulalı hem imam hatip okullarının açılması hem seçmeli derslerle evlatlarımızın dinini öğrenmesine çaba harcamış, hatta okul öncesinde bile değerler eğitimi adı altında küçük yaştan itibaren dinimizin çocuklarımıza öğretilmesini kendilerine hedef olarak belirlemişlerdi.

Çok önemli mesafede aldılar…

Medeniyet değerlerimizin ülkemizin tüm evlatlarına aktarılması ve son din olan İslam dinin tüm gönüllere nakşedilmesi görevinin kararlılıkla devam etmesi hepimizin vazgeçilmez isteği ve arzusudur.

Temennimiz

Önümüzdeki tatiller dönemlerinde yapılacak etkinliklere bizi biz yapan değerlerimizin, dinimiz ve kutsal kitabımızın genç dimağlarımızın ruhlarına işleyecek şekilde öğretilecek etkinliler içermesidir.

Unutulmamalıdır ki!...

İSLAM HAYATTIR…

YORUM EKLE